آخرین مهلت ورود بدون کنکور به دانشگاه در سال ۹۹/ ۲۰۰ هزار نفر ثبت نام کردند

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی «رکن آنلاین»، امروز آخرین مهلت انتخاب رشته در کنکور سراسری ۹۹ است و همچنین مهلت ثبت نام در دوره های بدون آزمون دانشگاه ها در سال جاری هم امشب به پایان می رسد.

ثبت‌نام در رشته‌ های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) برای تمامی زیر نظام‌های آموزشی شامل دوره‌‌های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزشی عالی غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی انجام می شود.

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی «رکن آنلاین»، گفت: تاکنون ۱۹۴ هزار و ۲۸۱ نفر برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ‌ها و موسسات آموزش عالی برای مهرماه ۱۳۹۹ ثبت نام کرده‌ اند.

وی یادآور شد: ثبت نام در دوره های ورود بدون کنکور به دانشگاه، جدا از کنکور سراسری است و حتی افرادی که در کنکور ۹۹ غایب بوده‌ اند هم می ‌توانند در این دوره ها ثبت نام کنند.

 زرین آمیزی گفت: در دوره های دارای کنکور داوطلبان انتخاب های خود را از محل ۱۵۰ کد رشته محل انتخاب می کنند و در دوره های بدون کنکور داوطلبان امکان انتخاب ۱۰۰ کد رشته محل را دارند.

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید