آذربایجان: ۱۶ غیرنظامی در حملات ارمنستان کشته و ۵۵ نفر زخمی شدند

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، در ادامه تنش‌های اخیر میان ارمنستان و آذربایجان در خصوص منطقه مورد مناقشه «قره باغ کوهستانی»، دفتر دادستانی کل آذربایجان امروز گفت که از زمان آغاز دور تنش‌های میان ایروان و باکو از یکشنبه هفته جاری، ۱۶ غیرنظامی آذربایجان در حملات ارمنستان کشته شده‌اند و ۵۵ نفر دیگر زخمی شدند.

دفتر دادستانی کل آذربایجان در این خصوص گفت: «در نتیجه حملات خمپاره‌ای نیروهای مسلح ارمنستان به مناطق پرجمعیت آذربایجان، ۱۶ غیرنظامی کشته و ۵۵ تن از آنها زخمی شده‌اند».

دور جدیدی از تنش‌ها میان ارمنستان و آذربایجان بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ از روز یکشنبه آغاز شد و دو کشور یکدیگر را به حملات مستقیم به قلمروهایشان متهم کردند و علیرغم درخواست‌های کشورهای روسیه، ایالات متحده، سازمان ملل و دیگر کشورها برای برقراری صلح و آرامش میان دو کشور، «الهام علی اف» رئیس‌جمهور آذربایجان و «نیکل پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان احتمال هرگونه مذاکره سازش را رد کردند.

جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۹۲ به دنبال تصرف منطقه قره‌باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و تلاش‌ها برای حل مناقشه قره‌باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

پایان خبر / رکن آنلاینص


ممکن است شما دوست داشته باشید