آلمان خواستار بازگشت ایران به مذاکرات وین شد!

وزیر خارجه آلمان بی اشاره به تعلل اروپا در انجام تعهداتش در قبال برجام و خروج آمریکا از این توافق بین المللی در سال ۲۰۱۸، خواستار بازگشت ایران به مذاکرات وین شد!

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین، وزارت خارجه آلمان امروز سه شنبه با صدور بیانیه‌ای در وبگاه خود بی اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام در سال ۲۰۱۸ میلادی و تداوم بدعهدی اروپا در قبال تعهداتش در خصوص ایران از تهران خواست به میز مذاکره برگردد!

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه آلمان در این باره آمده است که «هایکو ماس» وزیر خارجه این کشور ادعا کرده است: در خصوص توافق هسته‌ای با ایران، زمان رو به اتمام است. دعوت از تهران برای بازگشت به مذاکرات درباره برجام را نمی‌توان به طور نامحدود تمدید کرد. دولت جدید اکنون باید سریعاً راه خود را برای بازگشت به میز مذاکره بیابد. ما همچنین در روزهای آینده درباره این موضوع مذاکره خواهیم کرد.

این در حالیست که نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین پیشتر در پیامی توییتری از درخواست اعضای شورای حکام آژانس بین‌الملی انرژی اتمی از آمریکا برای پایبندی به برجام خبر داده بود.

گفتنی است که تعلل طرفین اروپایی برجام در برآورده کردن مزایای اقتصادی برجام و همراهی آنها با واشنگتن، موجب شد تا ایران در اقدامی اعتراضی، از تعهدات برجامی خود بکاهد و بازگشت به آنها را به رفع کامل تحریم‌ها مشروط کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.