آیا ترامپ به سرنوشت این سه‌ نفر دچار می‌شود؟

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، بر اساس گفته‌های مورخان و رسانه‌های آمریکایی، سه تن از روسای جمهور آمریکا تا کنون بر اثر ابتلا به بیماری جانشان را از دست داده‌اند، یکی از آنها در زمان ریاست جمهوری شدیدا بیمار و فلج شد و چهار تن دیگر با ترور کشته شدند.

به دنبال انتقال دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به یک بیمارستان نظامی در واشنگتن دی‌سی در اثر ابتلا به ویروس کرونا و رسانه‌ای شدن بروز مشکل تنفسی او، برخی رسانه‌ها و مقام‌های آمریکایی درباره احتمال مرگ او ابراز نگرانی کردند.

گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت دونالد ترامپ ۷۴ ساله بعد از ابتلا به کرونا، ما را بر آن داشت که گزارشی کوتاه درباره سابقه مرگ روسای جمهور آمریکا در زمان حضورشان در منصب ریاست جمهوری منتشر کنیم.

بنا بر گزارش‌های مورخان و رسانه‌ها، تا به امروز هفت تن از روسای جمهور آمریکا در زمان حضورشان در منصب ریاست جانشان را از دست داده‌اند که علت مرگ سه تن از آنها بیماری بوده و چهار تن دیگر ترور شده‌اند.

 


ویلیام هنری هریسون

 

«ویلیام هنری هریسون» نهمین رئیس‌جمهور تاریخ ایالات متحده تنها یک ماه در این منصب بود که بر اثر بیماری جان داد و دوره او تبدیل به کوتاه‌ترین دوره ریاست جمهوری در تاریخ این کشور شد. او از چهارم مارس ۱۸۴۱ تا چهارم آوریل ۱۸۴۱ رئیس‌جمهور بود. 

به گفته مورخان، هریسون بعد از ایراد یک سخنرانی طولانی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در هوای سرد و بارانی به ذات الریه مبتلا شد و یک ماه بعد درگذشت.

«زکری تیلور» دوازدهمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، یکی دیگر از روسای جمهور این کشور بوده که بر اثر بیماری حین حضورش در منصب ریاست جمهوری جان داد. تیلور که از چهارم مارس ۱۸۴۹ رئیس‌جمهور آمریکا شد، بیماری وبا در تاریخ نهم جولای ۱۸۵۰ جانش را گرفت.

«وارن جی. هاردینگ» که از چهار مارس ۱۹۲۱ تا ۲ آگوست ۱۹۲۳ رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا بود، نتوانست دوره ریاست جمهوری خود را به پایان ببرد و سکته قلبی عامل مرگش شد. او بیست و نهمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا بود. 

 


زکری تیلور

 

«وودرو ویلسون» بیست و هشتمین رئیس‌جمهور تاریخ ایالات متحده آمریکا یکی دیگر از روسای جمهور این کشور بوده که در زمان حضورش در منصب به بیماری مبتلا شد.

بنا بر گزارش رسانه‌های آمریکایی و مورخان، ویلسون سال ۱۹۱۹ در زمان سکانداری ریاست جمهوری به یک بیماری مبتلا و فلج شد اما دوره ریاست‌جمهوری را پایان داد و سال ۱۹۲۴ (سه سال بعد از پایان دوره ریاست جمهوری) درگذشت.

در تاریخ ایالات متحده آمریکا، سابقه ترور روسای جمهور این کشور در زمان ریاست جمهوری آنها هم وجود دارد. طبق گزارش‌ مورخان، ۴ رئیس‌جمهور این کشور بر اثر ترور کشته شده‌اند.

«آبراهام لینکلن» شانزدهمین رئیس‌جمهور آمریکا ، ۱۵ آوریل ۱۸۶۵ بعد از پایان جنگ داخلی این کشور توسط یکی از حامیان ایالت‌های جنوبی و شکست خورده در جنگ داخلی این کشور ترور شد. آبراهام لینکلن از چهارم مارس ۱۸۶۱ تا زما