آیت‌الله رئیسی: اربعین نشانگر پیروزی مقاومت بر تسلیم است

از سراسر وب

به گزارش «رکن آنلاین» از بیرجند، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی امشب در جمع مردم بیرجند در حسینیه جماران، با بیان اینکه اربعین در ارزش‌های دینی ما جایگاهی خاص دارد، اظهار داشت: جایگاه اربعین بحث مفصلی دارد اما اینکه چرا تنها برای وجود امام حسین(ع) است دلایل مختلفی دارد.

وی افزود: اربعین پرچم و نشانی است که عاشورا گم نشود و پیروزی مقاومت را بر تسلیم نشان دهد.

رئیس قوه قضائیه بیان داشت: اربعین نماد و نمودی است که پیام امام حسین(ع) را منتقل کند و توسط سلاطین و جاهلان از بین نرود.

رئیسی با تأکید بر اینکه بهترین زمان انسان باید با عاشورا رقم بخورد و عاشورا در متن زندگی انسان قرار بگیرد، تبیین کرد: مکتب عاشورا مکتبی انسان‌ساز و موحدساز است که انسان‌های موحد و انقلابی و در میدان ساخته و خون امام حسین(ع) را در رگ‌های جوامع بشری ظلم‌شناس و ظلم‌ستیز جاری می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت جریان اربعین، مطرح کرد: جریان اربعین روز به روز بیشتر رونق می‌گیرد و دل‌های را بیشتر متوجه عاشورا و عاشوراییان کرده و ملت‌های زیادی را جذب خود می‌کند .

رئیس قوه قضائیه مهم‌ترین پیام اربعین حسینی را انسان‌سازی، جامعه‌سازی قرآنی و جامعه‌سازی و مدنیتی به‌نام دین و ارزش‌های دینی ذکر و عنوان کرد: گرچه امسال با وجود ویروس کرونا نمی‌توان جریان اربعین را همانند سال‌های گذشته برگزار کرد اما عاشورا یک امتداد راهبردی دارد و آن هم ایجاد مکاتب بسیاری در طول تاریخ است.
رئیسی اضافه کرد: امروز مکتب شهید «حاج قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» به‌عنوان امتداد جریان عاشورا معرفی می‌شود، لذا این مکتب در امتداد راهبردی جریان عاشورا است .

وی با تأکید بر اینکه خون‌خواه شهدا پروردگار متعال است و خون آن‌هایی که در مسیر و امتداد عاشورا بر زمین ریخته شد هرگز ضایع نخواهد شد، مطرح کرد: به خانواده شهدا و ایثارگران می‌گویم خون فرزندان شما کارهای زیادی می‌کند و دارای جلوه‌های زیادی است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه امروزه عالم گرفتار جهلی علمی و جهالت عملی است و خون امام حسین(ع) این دو را از جامعه بشری می‌زداید و به جای آن تعقل و تدبر شکل می‌گیرد، عنوان کرد: امام حسین(ع) می‌خواهد جامعه گرفتار تعطیلی قدرت تعقل و تدبر نشود و جامعه اهل تحلیل شود.

رئیسی با تأکید بر اینکه خون شهدا جهل‌زدایی می‌کند، تصریح کرد: امروز عالم گرفتار جاهلیت مدرن است و همچنانی که دیروز در جریان اموی و عباسی گرفتار جاهلیت بود، جاهلیت مدرن مجهز به قدرت علم و فناوری بوده و قدرت رسانه‌ای دقیق دارد.

وی با بیان اینکه زشت‌ترین اخلاق به‌نام مدنیت و تمدن در جامعه معرفی می‌شود و بزرگ‌ترین ظلم  بر جوامع بشری به‌عنوان خیرخواهی و عدالت معرفی می‌شود، تصریح کرد: 70 سال ظلم به مردم فلسطین به نام حمایت معرفی می‌شود و داعش هم یکی از دست پروده‌های جاهلیت مدرن است.

پیام اربعین عدم ماندگاری ظلم است

رئیس قوه قضائیه در خصوص تشکیل داعش و سخنان رهبر انقلاب در این خصوص، گفت: ابتدا که رهبر بصیرت‌آفرین فریاد زدند جنس داعش صهیونیستی است متأسفانه برخی در داخل و خارج  کشور متوجه آن نشدند، جنایت‌های هولناکی به دست داعش انجام و پول و سلاح و آموزش آن توسط جریان جاهلیت مدرن انجام شد و مولود آن هم گروه‌هایی نظیر القاعده و داعش و تکفیری بود که به جان مسلمانان انداختند.
رئیسی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمانی رئیس جمهور بی‌خرد آمریکا و اسرائیل نزد عالم منفور است، اضافه کرد: این جهل‌زدایی و بصیرت را هیچ چیز جز خون شهدا محقق نکرد لذا مردم امروز همان مردم پیشین هستند و در برابر این جریان ایستادگی می‌کنند.

وی مطرح کرد: متأسفانه امپراطوری خبری و رسانه‌ای دشمن از دانش و فهم واقعی مردم جلوگیری می‌کند و هرگونه بصیرت‌افزایی را برای خود مضر می‌داند تا به امیال پلید خود برسد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه امروز بنا است در عالم روشنگری شود، اضافه کرد: علی‌رغم تمام پوشش‌های خب&