بنر خانگی

اتحادیه اروپا از تفاهم آژانس و ایران استقبال کرد

نماینده اتحادیه اروپا از تفاهم ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست امروز (چهارشنبه) شورای حکام استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین، «استفن کلمنت» سفیر اتحادیه اروپا نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز چهارشنبه در سخنانی که یک نسخه آن در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شد اعلام کرد که این اتحادیه از تفاهم به دست آمده حمایت می‌کند.

 

آژانس بین‌الملل انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در پایان سفر رافائل گروسی مدیر کل آژانس به تهران، با صدور بیانه‌ای مشترک درباره تداوم فعالیت‌های بازرسان آژانس در ایران تفاهم کردند.

 

وندی شرمن: سال ۲۰۲۱، مثل ۲۰۱۶ نیست | آیا جان کری به گفت‌وگوهای احتمالی بر سر برجام برمی‌گردد؟

نامزد سمت معاون وزیر امور خارجه آمریکا در جلسه تأیید صلاحیتش در مجلس سنا گفت که درباره ایران هوشیار است و می‌داند که شرایط نسبت به سال ۲۰۱۵ که برجام حاصل شد فرق کرده است.

 

وندی شرمن,اخبار امروز,اخبار جدید

 

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین، «وندی شرمن» که برای بررسی صلاحیتش در جلسه سنا حضور دارد، گفت: «من درباره ایران هوشیار هستم. سال ۲۰۲۱، مثل سال ۲۰۱۵ که برجام مورد توافق قرار گرفت نیست. مثل ۲۰۱۶ که برجام اجرا شد هم نیست. واقعیت‌های میدانی تغییر کرده‌اند. ژئوپولتیک منطقه تغییر کرده است.»

شرمن در این جلسه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا «جان کری» در گفت‌وگوهای احتمالی بر سر برجام دخالتی خواهد داشت یا خیر گفت بر اساس آنچه او می‌داند تمرکز جان کری روی مسائل جوی خواهد بود.

 

 

پایان خبر / رکن آنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.