ادامه رشد تولید فولاد ایران با وجود کرونا/ رشد منفی تولید فولاد کشورهای اروپایی

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، انجمن جهانی فولاد اعلام کرد، تولید فولاد ایران در ماه آگوست 2020 (ماه گذشته میلادی) نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 14.6 درصدی روبرو شده و به 2.400میلیون تن رسیده است. این رقم برای ماه آگوست سال گذشته میلادی 1.094 میلیون تن بوده است.

این درحالی است که از دسامبر سال ۲۰۱۹ تاکنون که سپتامبر ۲۰۲۰ است، جهان با شیوع گسترده بیماری کووید ۱۹ مواجه شده است و به طور گسترده صنایع، کارخانه ها و تقریبا تمامی کشورها را در تعطیلی فرو برده است و خسارات اقتصادی بیشماری در جهان در پی داشته است.

* رشد تولید ۵۴ کشور تولیدکننده فولاد منفی شد

تولید تنها ۱۳ کشور از این ۶۴ کشور تولیدکننده فولاد جهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است و باقی با رشد منفی مواجه بودند.

بر اساس این گزارش، تولید فولاد جهان در ماه آگوست ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته  0.6 درصد افزایش یافته است و به 156.244 میلیون تن رسیده است.

همچنین تولید فولاد در جهان در ۸ ماه نخست امسال رشد منفی ۴.۲ درصدی را ثبت کرده و به یک میلیارد و ۱۸۷ میلیون و ۸۰۶ هزار تن رسیده است.

* رشد منفی تولید فولاد کشورهای اتحادیه اروپا

در عین حال، تولید فولاد در تمام کشورهای اتحادیه اروپا به جز مجارستان، لوکزامبورگ و انگلیس نسبت به آگوست ۲۰۱۹ رشد منفی داشتند.

بر اساس این گزارش، فولاد فرانسه منفی 31.2، آلمان منفی 13.4، سوئد منفی 28.6، اسپانیا منفی 32.5 اعلام شده است.

* رشد ۱۱.۳ درصدی تولید فولاد ایران در ۸ ماه نخست ۲۰۲۰

تولید فولاد ایران در ۸ ماه نخست امسال به ۱۸.۶۲۵میلیون تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱.۳ درصد رشد داشته است. ایران در ۸ ماه نخست سال گذشته ۱۶.۷۳۹ میلیون تن فولاد تولید کرده بود.

بر اساس آمارهای انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد چین با ۸.۴ درصد رشد به ۹۴.۸۴۵ میلیون تن رسیده است؛ تولید فولاد هند با رشد منفی  4.4 درصد به  8.478 میلیون تن و تولید فولاد ژاپن با رشد منفی 20.6 درصد به 6.446 میلیون تن رسیده است.

تولید فولاد امریکا نیز رشد منفی ۲۴.۴ درصدی را ثبت کرده است.

انتهای پیام/ب


ممکن است شما دوست داشته باشید