ارتقای جایگاه زنجان در کنکور/ استان زنجان رتبه ۱۷ را کسب کرد

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: بر اساس گزارش سازمان سنجش آموزش کشور، استان در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ در بخش پذیرش با آزمون در جایگاه هفدهم قرار گرفته است.

داود بهرامی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: بر اساس گزارش سازمان سنجش آموزش کشور رتبه استان زنجان در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ در بخش پذیرش با آزمون در جایگاه هفدهم بوده است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان افزود: استان زنجان با همت و تلاش توانست رتبه سال گذشته را تکرار کند.

وی با اشاره به رتبه استان در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی عنوان کرد: خوشبختانه رتبه استان از جایگاه ۱۵ سال ۱۳۹۸ به رتبه ۱۰ ارتقاء پیدا کرده است.

بهرامی با اشاره به ارتقای پنج پله‌ای رتبه استان و قرار گرفتن در بین 10 استان برتر در این شاخص عنوان کرد: این ارتقای رتبه حاکی از برنامه محوری مدارس و مناطق آموزشی و داشتن فعالیت‌های مکمل آموزشی با کیفیت در سطح واحدهای آموزشی است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به جهش رتبه گروه ریاضی و فنی از ۱۷ به ۱۱ ادامه داد: جهش رتبه در گروه علوم انسانی از ۲۱ به ۱۸، در گروه علوم تجربی از ۲۲ به ۱۶ و گروه زبان‌های خارجی از 11 به رتبه 4 از نکات حائز اهمیت در عملکرد استان است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۸ استان زنجان با ارتقای رتبه هشت پله‌ای و قرار گرفتن در جایگاه 16، رتبه اول کشور را از حیث جهش به خود اختصاص داده بود، اضافه کرد: زنجان از جایگاه 24 سال 1397 به رتبه 16 ارتقا پیدا کرده بود.

انتهای پیام/۷۳٠٠۹/ق


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.