صفحه خبری اسحاق جهانگیری

جهانگیری با مردم صادق باشد/ ۸ سال برای حل مشکل خوزستان کافی نبود؟

اهواز- نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: معاون اول رئیس‌جمهور هشت سال وقت داشت تا مشکلات خوزستان را حل کند ولی اکنون که چند روز بیشتر به عمر دولت باقی نمانده و برای حل مشکلات به خوزستان آمد.

درباره...

اسحاق جهانگیری

اسحاق جهانگیری (زادهٔ ۲۰ دی ۱۳۳۶ جیرفت) سیاست‌مدار اصلاح طلب و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم، به‌عنوان معاون اول رئیس‌جمهور فعالیت می‌نماید. او پیش‌تر در دولت یازدهم نیز عهده‌دار معاون اولی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران بود.

وی دانش‌آموخته کارشناسی فیزیک از دانشگاه کرمان، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف و دکترای مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران (واحد علوم و تحقیقات) است و فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۵۸ در جهاد سازندگی آغاز نمود.

جهانگیری در ادوار دوم و سوم مجلس شورای اسلامی، به عنوان نمایندهٔ جیرفت در مجلس حضور داشت. در فاصله سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶ استاندار اصفهان بود. وی از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ در کابینه نخست سیدمحمد خاتمی؛ وزیر معادن و فلزات بود و از سال ۱۳۷۹ در پی ادغام این وزارتخانه با وزارت صنایع و تشکیل وزارتخانه جدید، تا سال ۱۳۸۴ در جایگاه وزیر صنایع و معادن فعالیت نمود. وی برای مدتی رئیس پیشین شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی بوده‌است.

اخبار پربازدید

جدید ترین اخبار انتخابات

اخبار سیاسی

اخبار تازه