افتتاح خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب پیشرفته و کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب

همزمان با دهه فجر خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب پیشرفته پدافند هوایی و کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افتتاح شد.

به گزارش «رکن آنلاین»، همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب پیشرفته پدافند هوایی افتتاح شد و کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب با هدف تأمین سوخت تمامی موشک‌های حوزه رزم زمینی آغاز به کار کرد.

سرلشکر باقری در مراسم افتتاح این خطوط تولید با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی به‌ویژه شهدای صنعت دفاعی، اظهار داشت: تجربه چهار دهه عمر پر برکت نظام اسلامی به ما آموخته است که تنها راه پیشرفت و ترقی کشور و تحقق آرمان‌های والای انقلاب اسلامی قدرتمند شدن است و امروز نقش صنعت دفاعی در قدرت‌آفرینی، بازدارندگی و اقتدار دفاعی کشور تعیین‌کننده است.

وی تصریح کرد: امروز راهی جز قوی شدن در همه ابعاد قدرت ملی پیش روی ملت بزرگ ایران اسلامی نیست و نیرو‌های مسلح نیز همچون حصاری مستحکم برای استقرار و حفظ امنیت ایران اسلامی نقش‌آفرینی و مجاهدت می‌کنند.

افتتاح خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب پیشرفته و کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: صنعت دفاعی رکن اساسی و بلامنازع قدرت ملی است و خداوند متعال را شاکریم که با وجود جوانان متدین و متخصص ایران اسلامی در نیرو‌های مسلح و صنعت دفاعی، نیاز‌های دفاعی کشور تأمین شده و احتیاجی به خارج از کشور نیست.

سردار باقری با بیان اینکه نیرو‌های مسلح برای تهیه و ساخت نیازمندی‌های خود بن‌بستی را پیش روی خود نمی‌بینند، گفت: این خط تولید در واقع یکی از منحصر به فردترین خطوط تولید موشک‌های پدافند هوایی برد کوتاه در سطح منطقه است که با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته و نوین در حوزه‌های لیزری، اپتیک، هدایت و کنترل می‌تواند نیاز عملیاتی نیرو‌های مسلح را به خوبی برطرف کند و در مقابل تهدیدات، سلاح ارزشمندی محسوب می‌شود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: مجموعه ضدهوایی دوش‌پرتاب از مجموعه سلاح‌های پیشرفته‌ای است که در شرایط گوناگون تاکتیکی برای رزمندگان قابل بهره‌برداری است.

وی افزود: این موشک‌ها در نسل‌های اولیه از کشور‌های خارجی وارد می‌شد، اما امروز نسل پیشرفته آن در برد حدود پنج کیلومتر و در انواع گوناگون برای مقابله با اهداف با سرعت‌های مختلف و در حالت‌های دورشونده و نزدیک‌شونده توانست در آزمایش‌های سطح پیشرفته با تعداد بسیار بالا مورد تست قرار بگیرد.

افتتاح خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب پیشرفته و کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب

سرلشکر باقری با اشاره به فن‌آوری سنگین و پیشرفته این دوش‌پرتاب‌ها گفت: در جهان تنها سه یا چهار کشور توانایی تولید این سلاح را دارند؛ اما امروز جمهوری اسلامی به طور کامل به این فناوری دست پیدا کرده و تمام قطعات آن به طور کامل و با تیراژ بالا تولید می‌شود و به کرات مورد آزمایش گرم در صحنه‌های گوناگون قرار گرفته که می‌تواند در دفاع هوایی ارتفاع پست تا متوسط کاربرد داشته باشد.

وی افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب را در ارتقاء قدرت رزم زمینی نیرو‌های مسلح حائز اهمیت دانست و خاطرنشان ساخت: افزایش برد و سرعت موشک‌های مورد استفاده در رزم زمینی از نیاز‌های نیرو‌های مسلح بود و امروز بحمدالله سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع با آماده‌سازی زیرساخت‌های فناورانه لازم به خوبی توانست با تولید سوخت جامد مرکب برای سلاح‌های رزم زمینی به‌ویژه موشک‌های زمین به زمین تاکتیکی، ضد زره و پدافند هوایی ارتفاع پست، دست نیرو‌های رزمنده را نسبت به گذشته بازتر کند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه تمامی مراحل طراحی و ساخت تجهیزات مربوطه و مواد اولیه سوخت در داخل کشور تولید می‌شود، گفت: در ابعاد گوناگون راکت‌های با حجم و قدرت اندک تا سنگین‌ترین موشک‌ها در این مجموعه سوخت تولید می‌شود که به حمدالله از ایمنی فوق‌العاده بالا و طراحی پیشرفته و از کیفیت فوق‌العاده عالی برخوردار است و این توفیق را به عزیزانم در وزارت دفاع و صنعت دفاعی که دانشمندان و زحمتکشان جوان آن به وجودآورنده‌ی این موضوع بودند، تبریک عرض می‌کنیم و قطعاً این مجموعه در ارتقاء قدرت دفاعی کشورمان نقش ارزنده‌ای دارد.

انتهای پیام/ ۲۴۱

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.