افزایش سرعت شناور‌های نیروی دریایی سپاه به ۱۱۰ نات

دریادار تنگسیری گفت: سرعت شناور‌هایی که به ناوگان نیروی دریایی سپاه الحاق شد به ۹۴ نات می‌رسد و در آینده‌ای نزدیک سرعت شناور‌های جدید داخلی به ۱۱۰ نات خواهد رسید.

سرعت شناورهای نیروی دریایی سپاه به 110 نات خواهد رسیدبه گزارش «رکن آنلاین»، دریادار پاسدار «علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی، با اشاره به جزئیات  الحاق ۳۴۰ شناور رزمی عملیاتی به این نیرو اظهار داشت: از مجموع این شناورها، ۲۱۴ شناور در شرکت‌های دانش‌بنیان خصوصی، ۱۱۵ فروند در کارخانجات سپاه و ۱۱ فروند هم در سازمان صنایع دریایی وزات دفاع ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه الحاق ۳۴۰ شناور رزمی را چهارمین مرحله الحاق تجهیزات به این نیرو در سال جاری عنوان و خاطرنشان کرد: در خرداد امسال ۱۱۲ فروند شناور موشک‌انداز،  مهرماه  ۱۸۸ فروند پهپاد و در آبان‌ماه شناور اقیانوس پیمای شهید رودکی و روز گذشته نیز ۳۴۰ فروند شناور رزمی عملیاتی با حضور سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سرلشکر سلامی، فرمانده کل سپاه به یگان رزم ندسا الحاق شد.

فرمانده ندسا با اشاره به تولید بالغ بر ۱۰۰ فروند شناور در یک شرکت کوچک دانش‌بنیان توسط نیروی‌های تحصیلکرده و جوان کشور افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان، در سال جاری ۶۰ فروند شناور بهینه‌سازی موشک‌انداز هم در داخل کشور ساخته شده است و ما امروز به برکت انقلاب اسلامی در ساخت شناور در هر سطحی به خودکفایی رسیده‌‌ایم.

سردار تنگسیری با اشاره به اینکه این شناور‌ها با توان و ظرفیت داخلی تولید و ساخته شده است، گفت: موشک و سلاح‌های بکارگیری شده در این شناور‌ها کاملاً ایرانی است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه عنوان کرد: همان‌گونه که قبلاً وعده داده بودیم متخصصان داخلی توانستند سرعت این شناور‌ها را به ۹۴ نات برسانند و به یاری خداوند در آینده‌ای نزدیک سرعت شناور‌های جدید داخلی به ۱۱۰ نات خواهد رسید.

انتهای پیام/ ۲۳۱

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.