افزایش قیمت نفت به سوی ۴۲ دلار

از سراسر وب

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل «رکن آنلاین» به نقل از رویترز، به علت نگرانی از آسیب رسیدن به پالایشگاه‌ها با نزدیک شدن یک طوفان به خلیج مکزیک و همچنین با بازگشت ترامپ به کاخ سفید، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت.

با افزایش قیمت امروز، رشد قیمت نفت از دیروز تا اکنون به بیش از ۵ درصد رسیده است که ناشی از صحبت‌های ترامپ برای بازگشت به کاخ سفید و تقویت امید به تصویت کمک مالی کرونایی در آمریکا بود.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۴۱ سنت افزایش ۴۱.۷۰ دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳۶ سنت افزایش ۳۹.۵۸ دلار معامله شد.

زمانی که ترامپ به بیمارستان رفت، قیمت نفت به شدت کاهش یافت، زیرا با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ۳ نوامبر، سرمایه‌گذاران در مورد آنچه در آمریکا اتفاق بیفتد، نگران بودند.

با کمرنگ شدن بلاتکلیفی، بازار نفت با نگرانی‌ها در مورد عرضه نفت به علت اعتصاب کارگران نفتی در نروژ که 6 میدان نفت و گازی را تعطیل کردند و همچنین تخلیه سکوهای نفتی در خلیج مکزیک به علت طوفان گرمسیری دلتا در مسیر سواحل لوئیزیانا و فلوریدا مواجه شد.

به گفته لاچلان شا،رئیس بخش تحقیقات کالاهای اساسی بانک ملی استرالیا، «اینها عوامل مربوط به عرضه نفت است که در 24 ساعت گذشته تغییر کرده است و دارد به افزایش قیمت کمک می‌کند.»

اتحادیه نفت و گاز نروژ (NOG) اعلام کرد، اعتصاب کارگران نفتی نروژی می تواند ظرفیت تولید نفت این کشور را 330 هزار بشکه در روز برابر با 8 درصد مجموع تولید این کشور، کاهش دهد.

انتهای پیام/ب


ممکن است شما دوست داشته باشید