افزایش میانگین قیمت تلفن‌های هوشمند در سه ماهه دوم ۲۰۲۰

از سراسر وب

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

گزارش جدیدی از Counterpoint Research به ما بینشی از میانگین قیمت فروش (ASP) تلفن‌های هوشمند در هر بازار عمده می‌دهد. بازار‌های عمده: آمریکای شمالی، آمریکای لاتین، اروپا، خاورمیانه و آفریقا، آسیا-اقیانوسیه و چین شاهد رشد قیمت بوده اند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بیشترین افزایش در چین مشاهده می‌شود، جایی که اکنون میانگین قیمت فروش گوشی‌های هوشمند ۳۱۰ دلار است. در همین حال، آمریکای شمالی شاهد افزایش ۷ درصدی است. بازار تلفن‌های هوشمند آمریکای شمالی نیز رشد بسیاری را تجربه کرده اند.

این افزایش قیمت به این واقعیت نسبت داده می‌شود که اگرچه فروش جهانی تلفن‌های هوشمند در سراسر جهان در حال سقوط است، اما تلفن‌های هوشمند با قیمت ممتاز همچنان با فروش سالانه ۸ درصدی فروش خوبی دارند. این ارقام در مقایسه با بازار جهانی تلفن‌های هوشمند با رشد ۲۳ درصدی در سال گذشته منتشر شده است.

آیفون‌های اپل نیز همچنان تقاضای زیادی داشتند. معرفی تلفن‌های هوشمند ۵G نیز در انعطاف بخشیدن به بازار فروش بی تاثیر نبوده است. در طول سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰، ۱۰ ٪ از محموله‌های تلفن‌های هوشمند جهانی دستگاه‌های مجهز به ۵G بوده که ۲۰ ٪ از درآمد کل را تشکیل می‌دهد.

 تلفن‌های هوشمند
۷۲ ٪ از محموله‌های تلفن‌های هوشمند در چین نیز ۷۲ ٪ از کل درآمد این سه ماهه را به خود اختصاص داده است که با وجود فشار ایالات متحده بر هواوی بسیار جالب توجه است. در حالی که سایر کشور‌ها از کرونا رنج می‌برند، چین در حال بهبود شرایط است که منجر به ۳۴ درصد درآمد جهانی تلفن‌های هوشمند در سه ماهه در بازار شد (بالاترین رقم از سال ۲۰۱۶ تا کنون)

اپل بیشترین فروش تلفن‌های هوشمند را در سه ماهه دوم با ۳۴ درصد درآمد بازار به خود اختصاص داده است. در همین حال، هواوی با ۲۰ ٪ درآمد دوم و سامسونگ بعد از آن با ۱۷ ٪ درآمد جهانی تلفن‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال سوم شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید