اقتصاد آمریکا به رکود می رود

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل «رکن آنلاین» به نقل از راشاتودی، بر اساس اعلام وزارت بازرگانی آمریکا تولید ناخالص داخلی در آمریکا در سه ماهه گذشته افت 31.4 درصدی داشت و بیشترین افت را از زمانی که دولت از سال 1947 شروع به ثبت رشد اقتصادی کرده رکورد زده است.

بر اساس این گزارش، بدترین سه ماهه اقتصادی آمریکا در سال ۱۹۵۸ بود که تولید ناخالص داخلی کشور ۱۰ درصد نسبت به پایه سال کاهش داشت.

آمارهای جدید نشان می‌دهد که در حال حاضر بیشترین کاهش رشد اقتصادی را با 31.7 درصد در سه ماهه اخیر تجربه کرده است.

بر اساس تحلیل‌های اقتصادی اداره کار آمریکا، کاهش رشد اقتصادی در سه ماهه دوم مربوط به شیوع بیماری کووید 19 است که به شهروندان آمریکایی اعلام شد در خانه بمانند و البته در ماه می و ژوئن بخشی از این محدودیت‌های قرنطینه و کسب و کار در بخشی از مناطق این کشور برداشته شد و پرداخت‌های مالی کرونایی بین خانوارها و مشاغل در این کشور توزیع شد.

بر اساس این گزارش اقتصاد آمریکا در سه ماهه نخست ۵ درصد افت داشت که نشانه‌ای بر پایان توسعه 11 ساله اقتصاد این کشور بود که بیشترین دوره طولانی در تاریخ این کشور محسوب می‌شد.

اقتصاددانان انتظار دارند که  رشد اندک اقتصادی را در سه ماهه پایانی امسال در آمریکا شاهد باشند که در محدوده 4 درصد خواهد بود.

اما در صورتی که کنگره نتواند اقدامات تشویقی را به تصویب برساند یا ویروس کرونا دوباره شیوع پیدا کند، اقتصاد آمریکا دوباره به حالت رکود برخواهد گشت.

پایان خبر / رکن آنلاین


ممکن است شما دوست داشته باشید