امام خمینی (ره) پرچم‌دار دفاع مقدس بودند

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه امام خمینی (ره) پرچم‌داری دفاع مقدس را بر عهده داشتند، گفت: نقش امام (ره) در هدایت کشور و هماهنگ‌سازی ارکان مختلف کشور در دوران دفاع مقدس بی‌بدیل بود.

سرلشکر باقریبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی «رکن آنلاین»، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح صبح امروز (یکشنبه) در آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی پرچم‌داران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت که در قم برگزار شد، درباره نقش امام خمینی (ره) در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و تداوم آن اظهار داشت: نقش امام (ره) در مراحل گوناگون انقلاب اسلامی، مقابله با توطئه‌های گوناگون و در دوران دفاع مقدس قابل بیان است.

وی افزود: نقش امام خمینی (ره) در هدایت کشور و هماهنگ‌سازی ارکان مختلف کشور در دوران دفاع مقدس بی‌بدیل بود؛ به عنوان مثال زمانی که امام (ره) فرمودند «حصر آبادان باید شکسته شود»، این دستور ایشان راهبردی بود که فعالیت همه ارکان نیرو‌های مسلح را شکل می‌داد، یا زمانی که در جبهه‌ها به نیروی انسانی نیاز بود، دستور واجب کفایی امام (ره) مبنی بر حضور مردم در جبهه‌ها صادر شد و تا زمانی که فرماندهان اعلام کفایت نمی‌کردند، حضور مردم در جبهه‌ها ادامه می‌یافت.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: امام (ره) با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و با سپر کردن سینه خود، مسئولیت خاتمه جنگ تحمیلی را بر عهده گرفتند و در واقع، امام خمینی (ره) پرچم‌داری دفاع مقدس را بر عهده داشتند.

سرلشکر باقری اضافه کرد: هرگاه مشکلات و فشار‌های میدان نبرد و دود و آتش در خطوط مقدم جنگ بر روح و جسم رزمندگان و فرماندهان افزایش می‌یافت، تنها کلام امام (ره) کافی بود تا روحیه رزمندگان مضاعف شود.

وی همچنین به دوران زعامت امام خامنه‌ای اشاره و عنوان کرد: اذعان و افتخار می‌کنیم که در تمامی امور نظامی و امنیتی و دفاعی؛ تخصص، عمق بینش و دقت فرمانده معظم کل قوا از ما بیشتر است.

ادامه دارد…

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.