امروز آخرین فرصت برای ورود بدون کنکور به دانشگاه ها در سال ۹۹ است

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی «رکن آنلاین»، مهلت ثبت نام برای ورود به دانشگاه ها در رشته های بدون آزمون امروز به پایان می رسد.

ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی (مهرماه سال ۱۳۹۹) از پنجم مردادماه آغاز شد و داوطلبان تا ساعت ۲۴ امروز ۱۴ مهرماه ۹۹ فرصت دارند برای ثبت نام در این رشته‌ ها اقدام کنند.

بنابر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تا دیروز ۲۳۶ هزار و ۷۱۹ نفر برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی در مهرماه ۱۳۹۹ ثبت نام کرده‌ بودند.

براساس مصوبه جلسه ۲۴ تیرماه ۹۹ شورای سنجش و پذیرش دانشجو، ثبت‌نام و اعلام نتایج پذیرش در رشته‌های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) برای تمامی زیرنظام ‌های آموزشی (شامل دوره‌ های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان دانشگاه ‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزشی عالی غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی) به صورت جدا از کنکور انجام می شود.

در این روش، حتی افرادی که در کنکور ۹۹ غایب بوده‌ اند هم می ‌توانند انتخاب رشته کنند.

ظرفیت پذیرش در این دوره‌ ها در مجموعه تمامی دوره‌ های روزانه، شبانه، مجازی، غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور ۳۹۴ هزار و ۲۳۸ نفر است که از این میزان ۲۲ هزار و ۳۳۳ نفر ظرفیت معادل ۵ درصد به دوره روزانه اختصاص دارد و ۳۷۱ هزار و ۹۰۰ نفر ظرفیت به دوره ‌های شهریه پرداز اختصاص دارد.

پایان خبر / رکن آنلاین


ممکن است شما دوست داشته باشید