امیر موسوی: ارائه آدرس تحریف نشده به نسل‌های آینده درباره دفاع مقدس بسیار مهم است

از سراسر وب

به گزارش «رکن آنلاین» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی امیر سرلشکر موسوی در آیین رونمایی از پنج جلد کتاب با عنوان «روایت‌های ماندگار دفاع مقدس» که صبح امروز در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) برگزار شد، از مولفان این مجموعه ارزشمند قدردانی کرد.

موسوی با اشاره به اهمیت نشر و ترویج فرهنگ دفاع مقدس و جلوگیری از تحریف این گنجینه عظیم، اظهار داشت: بنده مطلع هستم که در گردآوری این مجموعه با چه سختی ها، موانع و مشکلاتی مواجه بودید و با تکیه بر همت والا و پافشاری این کار را ادامه و امروز به رونمایی از این ۵ جلد کتاب منجر شده است.

وی افزود: البته تاکنون ۶۰ جلد از این مجموعه ارزشمند که به عنوان شناسنامه ارتش در دروان دفاع مقدس محسوب می شود توسط فرماندهان، استادان و پیشکسوتان آجا جمع آوری شده است. که من به خاطر این کار بزرگ و ارزنده از تک تک استادان، فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس که در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جهت تدوین این مجموعه مستقر شدند تشکر و قدردانی می‌کنم.

سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه مجموعه ۵ جلدی «روایت‌های ماندگار دفاع مقدس» با تحقیق مستمر، کنترل، اعتباربخشی و اثبات کلمه به کلمه تدوین شده و در حوزه تاریخ شفاهی جنگ هشت ساله و تبیین نقش ارتش در دفاع مقدس به رشته تحریر درآمده است، گفت: مطلع هستیم که شما عزیزان با حداقل امکانات به دنبال جمع آوری مستندات بودید و با دقت نظر کامل گام بزرگی را در راستای به نتیجه رساندن یک کار معتبر و ارزشمند برداشتید.

فرمانده کل ارتش تاکید کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم در مباحث دفاع مقدس دادن آدرس درست و تحریف نشده و بکر به مخاطبان، بخصوص نسل‌های آینده است، مسیر و فرآیندی را که دفاع مقدس طی کرده، آنجایی که منجر به پیروزی شده آنجایی که منجر به شکست شده حتی میزان بهره‌وری یک اقدام حتماً باید به نسل آینده منتقل شود.

وی افزود: برای این کار نیاز به یک مرجعی داشتیم که به لطف خدا با تلاش ما عزیزان به این مجموعه بزرگ و ارزشمند دست یافتیم؛ چراکه این مجموعه سند معتبری از حضور فرماندهان و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است که خود در میادین خون و نبرد حضور موثر داشتند و واژه های شجاعت، ایثار، شهادت و اسارت را معنا کردند.

امیر موسوی با تاکید بر اینکه باید موفقیت ها و حتی ناموفقیت های جنگ مورد ارزیابی و دقت نظر قرار گیرد، خاطرنشان کرد: کلمه به کلمه این مجموعه می تواند در حوزه بازی‌های جنگ و ساماندهی و مشاوره تاکتیکی به عنوان اساس و مبنای راهبردی و آموزشی ارتش و نیروهای مسلح قرار گیرد و کاربرد داشته باشد.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: این مجموعه قطعا می تواند برای جوانان ما که در آینده صحنه های عملیات را بر عهده دارند ارزشمند و کاربردی باشد و همچنین خلا نداشتن یک مرجع چند وجهی را در حوزه دفاع مقدس پر کند.

وی افزود: امروز افسران و دانشجویان جوان ما بیش از هر کسی نیازمند این گونه مطالب هستند؛ چراکه باید نخبگان و فرماندهان جنگ خود را به همراه مسیری که طی کردند بشناسند و از آنان تاسی کنند.

فرمانده کل ارتش در ادامه خاطر نشان کرد: دانشگاه‌های نظامی از جمله مهم