انتخابات آمریکا| چه کسی پیشتاز ایالات کلیدی آمریکا است؟

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، با داغ شدن رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ماه)، روزنامه انگلیسی «گاردین» جدیدترین نظرسنجی‌ها در هشت ایالت کلیدی که می‌تواند سرنوشت انتخابات آمریکا را تعیین کند، مورد بررسی قرار داد.

بررسی‌های روزنامه گاردین حاکی از آن است که «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها در نظرسنجی‌های در سطح ملی آمریکا از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا همچنان جلوتر قرار گرفته است.

با اینحال، این روزنامه انگلیسی گزارش کرد که پیشتازی بایدن در نظرسنجی‌های انتخاباتی، پیروزی وی در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا را تضمین نمی‌کند زیرا «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات انتخابات پیشین آمریکا نیز در رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۱۶ علیرغم آنکه در اکثر نظرسنجی‌ها از ترامپ پیشی گرفته بود اما در نهایت ترامپ پیروز انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا شد زیرا در سیستم رأی‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، هر ایالت تعداد محدودی رأی «الکترال کالج» (مجمع گزینندگان) دارد که صرفنظر از اختلاف آراء میان دو نامزد، به پیروز آن ایالت تعلق می‌گیرد و تنها تعداد انگشت‌شماری از ایالات کلیدی  در آمریکا وجود دارند که احتمالاً سرنوشت انتخابات آمریکا را تعیین می‌کنند و نامزدهای انتخاباتی برای جلب حمایت این ایالات تلاش و رقابت می‌کنند.

ردیاب نظرسنجی روزنامه گاردین هر روز، میانگین همه نظرسنجی‌های ۱۴ روز قبل در هشت ایالت کلیدی آمریکا را مورد بررسی قرار می‌دهد. آریزونا و کارولینای شمالی هم به دلیل آنچه که ممکن است درباره تغییر فضای انتخاباتی نشان دهند، به ایالت‌های کلیدی اضافه شده‌اند؛ به نوشته گاردین، آن‌ها ممکن است در انتخابات امسال به عنوان ایالت‌های سرنوشت‌ساز ظاهر شوند.

گاردین در ادامه یادآوری می‌کند که نظرسنجی‌های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ به ویژه نظرسنجی‌ها در ایالت‌های کلیدی به شدت حامیان ترامپ را دست‌کم گرفتند و به رغم آن که گفته می‌شود این اشکال اصلاح شده، در این خصوص اطمینان وجود ندارد. به اضافه این که در نظرسنجی‌ها ممکن است حمایت از نامزد دموکرات‌ها بیش از اندازه واقعی حساب شود به این معنی که در روز انتخابات تعداد کمتری از افرادی که از بایدن اعلام حمایت کرده بودند، به وی رای بدهند.

روزنامه گاردین در بررسی‌های خود ایالات فلوریدا با ۲۹ رأی الکترال، پنسیلوانیا با ۲۰ رأی الکترال، اوهایو با ۱۸ رأی الکترال، میشیگان با ۱۶ رأی الکترال، کارولینای شمالی با ۱۵ رأی الکترال، آریزونا با ۱۱ رأی الکترال، «ویسکانسین» با ۱۰ رأی الکترال و آیووا با ۶ رأی الکترال را مورد سنجش قرار داد.

طبق این گزارش، ۶ ایالت از ۸ ایالت کلیدی آمریکا که گاردین مورد بررسی قرار داده، جزء ایالاتی بودند که در انتخابات ۲۰۱۲ از اوباما دموکرات حمایت کردند و در انتخابات ۲۰۱۶ از ترامپ جمهوری‌خواه حمایت کردند.

فلوریدا

ایالت فلوریدا یکی از ایالات کلیدی جنوبی آمریکا است که دارای ۲۹ رأی الکترال است و میانگین نظرسنجی‌های ۱۴ روزه در این ایالت نشان می‌دهد که بایدن با اختلاف ۲.۲ درصد و کسب ۴۷.۸ درصد از آراء از ترامپ با ۴۵.۶ درصد آراء پیشتاز است.

 

پنسیلوانیا

پنسیلوانیا با ۲۰ رأی الکترال، دستاوردهای ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را تثبیت کرد و ترامپ با اختلاف ۰.۷ درصد در مقابل کلینتون پیروز شد. میانگین نظرسنجی‌های ۱۴ روزه در این ایالت نشان می‌دهد که بایدن با اختلاف ۵.۶ درصد و کسب ۴۹.۷ درصد از حمایت مردم این ایالت از ترامپ با حمایت ۴۴.۱ درصدی جلوتر قرار گرفته است.

 

اوهایو

اوهایو این ایالت از سال ۱۹۶۴ در همه انتخابات ریاست‌جمهوری به نفع پیروز رقابت رای داده است. ترامپ در سال ۲۰۱۶ با اختلاف ۸.۱ درصد در این ایالت پیروز شد که این کار را برای دموکرات‌ها دشوار می‌کند. آن‌ها در این ایالت به مشارکت گسترده رای‌دهندگان سیاه‌پوست امید بسته‌اند.

میانگین نظرسنجی‌های ۱۴ روزه در این ایالت با ۱۸ رأی الکترال نشان می‌دهد که بایدن با اختلاف ۰.۴ درصد و حمایت ۴۷ درصدی در این ایالت از ترامپ با حمایت ۴۶.۶ درصدی پیشتاز است.

 

میشیگان

میانگین نظرسنجی‌های ۱۴ روزه در این ایالت با ۱۶ رأی الکترال نشان می‌دهد بایدن با اختلاف ۷.۱ درصد و جلب حمایت ۴۹.۸ درصد رأی‌دهندگان این ایالت از ترامپ با حمایت ۴۲.۱ درصدی جلوتر قرار گرفته است.

این ایالت پیش از این سنگر دموکرات‌ها بود تا این که ترامپ توانست در سال ۲۰۱۶ در آن به پیروزی برسد. بایدن امیدوار است این سنگر را در ان&#