ایران با اقداماتش بازکشت به برجام را سخت میکند

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با پایگاه «واشنگتن فری بیکن» با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، مدعی شده است که ایران تعهدات هسته‌ای خود را نقض می‌کند که این امر، امکان احیای برجام را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

به گزارش رکن آنلاین ، یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با پایگاه «واشنگتن فری بیکن» با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، مدعی شده است که ایران تعهدات هسته‌ای خود را نقض می‌کند که این امر، امکان احیای برجام را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

وی مدعی شد که اقدام‌های ایران از جمله ممانعت از دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به برخی تأسیسات هسته‌ای، بازگشت دولت آمریکا به برجام را دشوارتر خواهد کرد.

این سخنگو در ادامه ادعاهای خود افزود که ایران می‌گوید که خواستار بازگشت به راه حل دیپلماتیک است اما به اقدام‌هایی ادامه می‌دهد که احیای برجام را دشوارتر می‌کند.

وی گفت که همچنان از ایران می خواهیم که در سریع‌ترین زمان ممکن اجازه دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تأسیسات هسته‌ای را بدهد. ما به صراحت اعلام کرده‌ایم که آماده هستیم تا به سرعت در مورد بازگشت متقابل کامل به برجام به توافق برسیم و آن را اجرا کنیم.

پایان خبر/ رکن آنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.