ایران و هند باید روابط توسعه یافته‌تری را دنبال کنند

امیر حاتمی که به دعوت رسمی وزیر دفاع هند و به منظور شرکت در اجلاس وزرای دفاع کشورهای حاشیه اقیانوس هند به این کشور سفر کرده، ساعاتی پیش وارد شهر بنگلور هند شد.

ایران و هند باید روابط توسعه یافته‌تری را دنبال کنندبه گزارش «رکن آنلاین»، امیر سرتیپ امیر حاتمی شامگاه سه‌شنبه در بدو ورود به هند در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: کشورهای هند و ایران در منطقه مهم هستند و در طول سالیان طولانی این دو کشور دارای روابط با ثبات بوده‌اند.

وی با بیان اینکه بین ایران و هند با توجه به اشتراکات تاریخی و فرهنگی و اشتراک بین اللملی، همکاری های خوبی برقرار بوده است، اظهار کرد: ارتباط دو کشور به دلیل دارا بودن سواحل طولانی هند و نیز به دلیل موقعیت راهبردی ایران علی الخصوص در خلیج فارس، تنگه هرمز و در حاشیه اقیانوس هند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

امیر حاتمی خاطرنشان کرد: ارتباط اقیانوس هند با راهگذر جنوب به شمال و اتصال به کشورهای آسیای میانه و قفقاز زمینه هایی است که می‌طلبد روابط توسعه یافته‌تری را دنبال نماییم.

وزیر دفاع در این سفر علاوه بر ملاقات با همتای خود و سایر مقامات بلندپایه سیاسی و نظامی این کشور، در اجلاس وزاری دفاع کشورهای حاشیه اقیانوس هند سخنرانی خواهد کرد.

امیر حاتمی همچنین در افتتاحیه نمایشگاه تجهیزات هوایی در شهر بنگلور شرکت خواهد کرد.

انتهای پیام/۳۴۱

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.