ایرباس: چشم‌انداز صنعت هواپیمایی جهان بدتر از انتظار است

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل «رکن آنلاین» به نقل از رویترز، میشل اسکوئلهورن، مدیر اجرایی شرکت هواپیماسازی ایرباس فرانسه، اعلام کرد به خاطر بدتر شدن روند شیوع ویروس کرونا در جهان دوباره شاهد تاریک‌تر شدن چشم انداز پیش روی صنعت هوانوردی در جهان هستیم.

به خاطر آنکه مسافرت‌های هوایی در جهان همچنان با کاهش تقاضا ناشی از اعمال محدودیت در مسافرت‌های هوایی در جهان روبرو هستند شرکت‌های هواپیمایی با سرعت بسیار کمی اقدام به تحویل گرفتن هواپیماهایی که پیشتر سفارش داده بودند از شرکت‌های هواپیماسازی می‌کنند.

ایرباس اعلام کرده که مجبور است ۱۵ هزار نفر از کارمندانش در سراسر جهان را اخراج کند.

از آنجا که بسیاری از کارخانه‌های زیرمجموعه شرکت ایرباس حتی پیش از بحران شیوع ویروس کرونا با مشکل پایین بودن بهره‌وری و عملکرد روبرو بوده‌اند اتحادیه‌های کارگری نگران آن هستند که هیأت مدیره ایرباس تصمیم بگیرد که برخی از این کارخانه‌ها را به طور کامل تعطیل کنند.

گوئیلائوم فائوری،‌ مدیر عامل ایرباس، ماه گذشته اعلام کرده بود که این شرکت تمام تلاش خود را خواهد کرد تا بدون اخراج کارمندانش تا آنجا که می‌توانند هزینه‌های خود را پایین بیاورد اما هیچ تضمینی برای این مسئله نیست.

فائوری در ماه سپتامبر طی نامه‌ای به کارمندانش هشدار داد که ایرباس ممکن است به این دلیل که صنعت هواپیمایی جهان نتوانسته آنگونه که انتظار می‌رفت فعالیت‌های خود را بهبود بخشد به تعدیل اجباری نیرو روی بیاورد.

پایان خبر / رکن آنلاین


ممکن است شما دوست داشته باشید