بازگشت هفتاد و یکمین ناوگروه نداجا از مأموریت دریایی/ اعزام ناوگروه هفتاد و دوم نیروی دریایی به آب‌های بین‌المللی

آیین استقبال از هفتاد و یکمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش در منطقه یکم نیروی دریایی بندرعباس برگزار و ناوگروه هفتاد و دوم نداجا به آب‌های بین‌المللی اعزام شد.

بازگشت هفتاد و یکمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش از ماموریت دریایی/ اعزام ناوگروه هفتاد و دوم نداجا به آب‌های بین‌المللی اعزام شدبه گزارش «رکن آنلاین»، مراسم استقبال از هفتاد و یکمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور امیر دریادار دوم «جعفر تذکر» فرمانده منطقه یکم امامت این نیرو و جمعی از فرماندهان در بندرعباس انجام شد.

امیر «تذکر» در این مراسم ضمن خیرمقدم و خداقوت به کارکنان این ناوگروه، با اشاره به فرمایشات فرمانده معظم کل قوا مبنی بر اینکه امروز نیروی دریایی یک نیروی راهبردی است، اظهار داشت: اینکه ما امروز قادر هستیم در مناطق دریایی دوردست، طیف وسیعی از عملیات دریایی را برای تأمین منافع ملی و سیاست خارجی طراحی و به‌مرحله اجرا درآوریم و در ﺑﺮاﺑﺮ تمام ﺗﻬﺪﯾﺪات با قدرت بایستیم، تنها با یاری خداوند، اراده راسخ، ایمان و پشتکار تمام کارکنان و خانواده‌ها میسر شده است.

فرمانده منطقه یکم امامت با بیان اینکه اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها در آب‌های بین‌المللی در کنار حراست و سیادت از منافع جمهوری اسلامی ایران از افتخارات نیروی دریایی راهبردی ارتش است، افزود: امروز نیروی دریایی ارتش با اعزام ناوگرو‌های رزمی خود به آب‌های بین‌المللی برای اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش، علاوه بر حفظ خطوط مواصلاتی و تأمین امنیت دریایی، توانسته است چرخه اقتصاد کشور در دریا را به نحو احسن تأمین کند.

بر اساس این گزارش، هفتاد و یکمین ناوگروه رزمی اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن البرز و ناو پشتیبانی خارک با طی مسافتی بالغ بر هشت هزار مایل، ۷۷ روز مأموریت در آب‌های بین‌المللی به انجام مأموریت پرداخت.

همچنین ناو پشتیبانی خارک به‌منظور ادامه مأموریت محوله به همراه ناوشکن بایندر به‌عنوان ناوگروه هفتادودوم به آب‌های بین‌المللی اعزام شد.

انتهای پیام/ ۲۰۰

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.