بالگرد ملی صبا ۲۴۸ پاسخگوی نیاز کشور است

امیر سرتیپ دوم مجتبی روحانی گفت: بالگرد ملی صبا ۲۴۸ از پر مصرف‌ترین نوع بالگرد و پاسخگوی نیاز کشور است.

بالگرد ملی صبا 248 پاسخگوی نیاز کشور استبه گزارش «رکن آنلاین»، امیر سرتیپ دوم روحانی مدیر عامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگرد‌های ایران (پنها) ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تبریک سالروز تاسیس شرکت پن‌ها اظهار داشت: بالگرد ایرانی و صد در صد بومی صبا ۲۴۸ که برای طراحی و ساخت آن حدود یک دهه زمان صرف شده است، پیشرفته و مجهز به جدیدترین سیستم‌های روز دنیا بوده و قابلیت پرواز در شرایط سخت و دشوار آب و هوایی را دارد.

امیر سرتیپ دوم مجتبی روحانی در حاشیه امضا میثاق نامه همکاری ساخت و تولید این بالگرد با تاکید بر اینکه بالگرد صبا ۲۴۸ تمامی تست‌های پروازی خود را به خوبی به انجام رسانده، گفت: بالگرد تولید شده از پر مصرف‌ترین نوع و پاسخگوی نیاز کشور است.

وی افزود: شرکت پن‌ها با حدود نیم قرن تجربه دارای متخصصان جوان و با استعدادی است که می‌توانند پاسخگوی نیاز‌های کشور در این زمینه باشند.

امیر روحانی با بیان اینکه بالگرد صبا ۲۴۸ ایرانی از توان و قدرت خاصی برای انجام هرگونه عملیات امدادی و … برخوردار است، گفت: براساس تقاضای موجود در آینده نزدیک شاهد استفاده این بالگرد در نیرو‌های مسلح، امداد، اورژانس و … خواهیم بود.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگرد‌های ایران در پایان تصریح کرد: بی شک موفقیت در این طرح ملی نیازمند همدلی، مساعدت، مشارکت و حمایت همه جانبه تصمیم گیران و نهاد‌های حاکمیتی درایجاد بستر مناسب است که با مدد و عنایت الهی حاصل می‌شود.

انتهای پیام/ ۲۴۱

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.