بایدن: آمریکا در وضعیت خطرناکی قرار دارد

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در یک سخنرانی در شهر «گتسبورگ» ایالت پنسیلوانیا درباره هزینه تفرقه در کشورش هشدار داد.

او در سخنرانی خود، سخنرانی معروف «آبراهام لینکلن»، شانزدهمین رئیس‌جمهور آمریکا در آنجا را یادآوری و به تفرقه نژادی، نابرابری اقتصادی و تردیدی که ترامپ درباره تاثیر زدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در مبارزه علیه کروناویروس ایجاد می‌کند، اشاره کرد.

او با یادآوری سخنان لینکلن در سخنانش بدون بردن نام ترامپ تلویحاً در اشاره به ریاست‌جمهوری وی گفت: او (لینکلن) به ما یاد داد خانه‌ای که در آن تفرقه وجود دارد، استوار نمی‌ماند. این حقیقتی بزرگ و بدون زمان است. امروز دوباره ما در خانه‌ای پرتفرقه هستیم. ما با بحران‌های زیادی روبرو هستیم، کارهای زیادی هست که باید انجام دهیم.

بایدن تاکید کرد: کشور در وضعیت خطرناکی قرار دارد. اعتماد ما به یکدیگر در حال سست شدن است. امید از ما گریزان به نظر می‌رسد.    

وی افزود: باید به جای ساختن دیوار به دنبال پل زدن باشیم. باید به جای محکم کردن مشت‌ها، آغوش خود را باز کنیم. نباید به دنبال دریدن هم باشیم بلکه باید به دنبال گرد هم آمدن باشیم.

بنابر اعلام شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان، پیام بایدن در این سخنرانی در کمتر از یک ماه باقی مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا  تاکید بر این نکته بود که او می‌تواند به هرج‌ومرج دوره ترامپ پایان دهد.

بایدن در نظرسنجی‌ها در میان رای‌دهندگان مستقل و مسن، گروهی که در انتخابات سال ۲۰۱۶ از ترامپ حمایت کرده بودند، از وی پیش افتاده است. همچنین در میان رای‌دهندگان زن سفیدپوست هم چرخش به سمت او دیده می‌شود.

طبق نتیجه تازه‌ترین نظرسنجی در آمریکا، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری توانسته اختلاف و پیشتازی خود در برابر رئیس‌جمهور و نامزد جمهوری‌خواه این انتخابات را به ۱۶ درصد برساند.

نتیجه نظرسنجی شبکه «سی‌ان‌ان» حاکی از آن است که نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توانسته اختلاف با رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه را بیشتر کند.

بنابر نتیجه این نظرسنجی، ۵۷ درصد از شرکت‌دهندگان آمریکایی اعلام کردند که آنها از جو بایدن حمایت می‌کنند و ۴۱ درصد گفتند که از دونالد ترامپ حمایت می‌کنند.

کاخ سفید و ترامپ جمعه هفته گذشته رسما ابتلای رئیس‌جمهور آمریکا به ویروس کرونا را اعلام کردند و بعد از آن او برای درمان به بیمارستان نظامی «والتر رید» در حومه پایتخت رفت. هر چند رئیس‌جمهور آمریکا بعد از ۴ روز بستری بودن در این بیمارستان به کاخ سفید برگشت اما گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت بیماری او ادامه دارد.

ترامپ در بازگشت از بیمارستان نظامی به کاخ سفید، در پیامی توییتری به نظرسنجی‌ها درباره پیشتازی بایدن واکنش نشان داد و مدعی شد که رسانه‌های «اخبار جعلی» در حال تبلیغات درباره نظرسنجی‌های ساختگی هستند.

پایان خبر / رکن آنلاینم