بحران کرونا در کاخ سفید| ترامپ، «بیمار صفر»؟

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، بعد از آن که نتیجه آزمایش کرونای «استفن میلر» مشاور ارشد کاخ سفید هم مثبت شد تا او جدیدترین مورد زنجیره ابتلا در این کاخ باشد، یک متخصص پزشکی این احتمال را مطرح کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا خود عامل اشاعه این ویروس در میان مقامات دولتش و به اصطلاح «بیمار صفر» کاخ سفید است.

به گزارش روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، وی گفت: فکر می‌کنم رئیس‌جمهور ایالات متحده دست‌کم یک هفته قبل از آن که در بیمارستان بستری شود، به کروناویروس مبتلا شده بود. فکر می‌کنم او ابرناقل است.

پیش از میلر، «کایلی مک‌اینانی» سخنگوی کاخ سفید، «جینا ماکارون» مشاور نظامی رئیس‌جمهور آمریکا، «چاد گیلمارتین» دستیار سخنگوی کاخ سفید، «کارولین لیویت» دیگر دستیار سخنگوی کاخ سفید و «هوپ هیکس» مشاور رئیس‌جمهور آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده بودند.

تاکنون حداقل ۱۶ نفر از کارکنان کاخ سفید و افراد دیگری که در مراسم اعلام نامزدی «ایمی بارت» برای قضاوت در دیوان عالی آمریکا حضور داشتند، به کرونا مبتلا شده‌اند. آزمایش چند خبرنگار نیز مثبت اعلام شده است.

گمانه‌زنی درباره منشا شیوع کرونا که به جان کاخ سفید افتاده در حالی است که رفتار رئیس‌جمهور آمریکا که به تازگی از بیمارستان مرخص شده تا ادامه روند درمان خود بر اثر ابتلا به کرونا را در کاخ سفید بگذراند، تغییری نسبت به قبل نداشته و او همچنان نسبت به این بیماری بی‌تفاوت به نظر می‌رسد.

توییت دیروز رئیس‌جمهور آمریکا درباره کرونا و مقایسه آن با آنفلونزا یکبار دیگر توییتر را مجبور کرد از برچسب «حاوی اطلاعات غلط و گمراه‌کننده» برای آن استفاده کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در این توییت نوشت: «فصل آنفولانزا نزدیک است. بسیاری هر ساله، گاهی بیش از ۱۰۰ هزار نفر با وجود تزریق واکسن بر اثر آنفولانزا می‌‌میرند. آیا می‌خواهیم کشور خود را تعطیل کنیم؟ نه، ما یاد گرفته‌ایم که با آن زندگی کنیم، درست مثل اینکه یاد می‌گیریم با کووید زندگی کنیم.»

اعضای ارشد حزب دموکرات در مجلس سنای آمریکا هم دیروز سه‌شنبه از دولت آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا در کاخ سفید انتقاد کردند.

این سناتورها گفتند کاخ سفید در ارائه اطلاعات در خصوص شیوع ویروس کرونا که منجر به بیماری ترامپ و شماری از دیگر کارکنان کاخ سفید شد رفتاری «مبهم و مرموز» داشته است.

سناتورهای ارشد آمریکایی با بیان اینکه کاخ سفید برای به حداقل‌ رساندن مباحثات عمومی درباره این رویداد عامدانه از انتشار اطلاعات درباره آن جلوگیری کرده از دولت ترامپ خواسته‌اند گاه‌شمار حوادث مربوط به شیوع این بیماری بین کارکنان کاخ سفید را منتشر کند.

سناتورها این درخواست را در قالب نامه‌ای که برای «مارک میدوز»، رئیس کارکنان کاخ سفید ارسال شده مطرح کرده‌اند.

پیش از این هم منابع خبری گزارش داده‌ بودند کاخ سفید ابتدا سعی کرده مانع علنی شدن ابتلای «هوپ هیکس» دستیار رئیس‌جمهور آمریکا به بیماری «کووید-۱۹» شود.

روزنامه نیویورک‌تایمز چند روز پیش نوشت مقام‌های کاخ سفید امیدوار بوده‌اند بتوانند خبر ابتلای هیکس را از عموم مخفی نگاه دارند، اما تلاش‌های آنها ثمری نداشته است.

پایان خبر / رکن آنلاینم


ممکن است شما دوست داشته باشید