بدترین عملکرد اقتصاد آمریکا در ۷۳ سال گذشته به ثبت رسید

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل «رکن آنلاین» به نقل از رویترز، دولت آمریکا امروز تایید کرد که تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31.4 درصد سقوط کرده است.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که به خاطر شیوع ویروس کرونا و تبعات اقتصادی آن این بدترین سقوط اقتصادی آمریکا در ۷۳ سال گذشته به شمار می‌رود. پیشتر پیش بینی می‌شد که تولید ناخالص داخلی این کشور بین ماه‌های آوریل تا ژوئن 31.7 درصد منفی شده است.

بنا به آنچه وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده درواقع با توجه به آنکه آمریکا روند ثبت عملکرد اقتصادی خود را از سال ۱۹۴۷ آغاز کرده، سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ بدترین عملکردی است که این کشور در تاریخ ثبت روند اقتصادی خود تجربه کرده است.

در حالی بسیاری از کشورها از جمله چین در حال بلند شدن و کمر راست کردن از بحران اقتصادی کرونا هستند، گسترش شیوع ویروس کرونا در ایالت‌های مختلف آمریکا نه تنها روند بهبود اوضاع اقتصادی این کشور را در هاله‌ای از ابهام قرار داده حالا برخی ایالت‌ها تصمیم گرفته‌اند که نه تنها محدودیت‌های کرونایی را لغو نکنند، بلکه دوباره به دنبال اجرای شدیدتر آنها بروند.

پایان خبر / رکن آنلاین


ممکن است شما دوست داشته باشید