برای اولین بار؛ رئیس جنبش حماس با معارضان دولت بحرین دیدار کرد

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، مقاومت فلسطین تنها به محکوم کردن موج عادی‌سازی روابط کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی اکتفا نکرده بلکه اقدامات متقابلی نیز در مقابل محور عادی‌سازی روابط برداشته است.

در همین زمینه روزنامه «الاخبار» به نقل از منابع آگاه اعلام کرد، هفته گذشته دیداری میان گروه‌های معارض بحرینی با سران حماس، جهاد اسلامی، جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، فتح و سازمان آزادیبخش فلسطین در بیروت انجام شد.

یک منبع در ائتلاف ۱۴ فوریه اعلام کرد، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در دیدار با مقامات ائتلاف ۱۴ فوریه از موضع ملت بحرین درهمبستگی با ملت فلسطین قدردانی کرد.

بر اساس این گزارش، هنیه در ادامه به «وحدت موضع ملی و اسلامی در مقابله با تقلا برای پروژه صهیونیستی در منطقه» فراخواند. هنیه با هیأتی از سران جمعیت «الوفاق» بحرین نیز دیدار کرد.

همچنین دیداری مشابه نیز با «زیاد النخاله» دبیرکل جهاد اسلامی برگزار شد؛ النخاله در این دیدار بر اهمیت وحدت میان شیعه و سنی در دفاع از مسایل اصلی امت و مقدسات آن تأکید کرد .

«ابوزینب» از سران ائتلاف ۱۴ فوریه به الاخبار گفت، این دیدارها آغاز مرحله جدید برای برخورد جدی با هجوم کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای عادی‌سازی روابط است. ملت بحرین با وجود همه سرکوب‌‌ها از مسأله فلسطین شانه خالی نمی‌کند.

امارات و بحرین اخیرا توافق سازش با رژیم صهیونیستی امضا کردند و بحرین شاهد برخی تظاهرات مردمی در اعتراض به این اقدام بود.

پایان خبر / رکن آنلاینص


ممکن است شما دوست داشته باشید