بزرگترین کارگزار نفتی جهان به معامله ماشین دست دوم رو آورد

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل «رکن آنلاین» به نقل از بلومبرگ، شرکت ویتول که بزرگترین شرکت کارگزار نفتی در جهان به شمار می‌رود، حالا به سمت خرید و فروش خودروهای دست دوم روی آورده است.

این شرکت ۵۰ سال پیش در هلند تاسیس شد و حالا یک زیرمجموعه جدید به نام واواکارز، ایجاد کرده است.

ویتول در تلاش است واواکارز را به بزرگترین بستر خرید و فروش خودروی دست دوم در جهان تبدیل کند.

شرکت ویتول در سال ۲۰۱۹ به طور متوسط روزانه ۸ میلیون بشکه نفت و فرآورده‌های نفتی داد و ستد کرده است.

در واقع این رویکرد بزرگترین کارگزار نفتی جهان نشاندهنده این است که چگونه فعالان بزرگ بازار نفت در تلاش هستند تا در پس گذار جهان از سوخت‌های هیدروکربنی به سمت انرژی‌های پاک، بسترهای کسب درآمد و تجارت خود را تنوع بخشند.

ویتول البته اعلام کرده که انتظار ندارد تا سال ۲۰۳۰ شاهد نزولی شدن روند تقاضای نفت در بازار جهانی باشیم، اما به شدت در تلاش است تا به فعالیت‌های تجاری خود تنوع بخشیده و از نفت فاصله بگیرد. 

این شرکت سرمایه‌گذاری‌هایی هم در حوزه تولید نیرو از نور خورشید و باد انجام داده و در حوزه ساخت باطری نیز ورود کرده‌ است.

ویتول همچنین در یک شرکت پلاستیک را به گازوئیل تبدیل می‌کند سرمایه‌گذاری کرده و بخشی از سهام یک شرکت دیگر که ذغال سنگ را به میعانات هیدروکربنی تبدیل می‌کند را خریده است.

اما به نظر می‌رسد ورود به بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم رویکردی جدید در ویتول است که نشان دهنده اهتمام مقامات آن در فاصله گرفتن هر چه بیشتر از فضای داد و ستد نفت در بازار جهانی است.

پایان خبر / رکن آنلاینب


ممکن است شما دوست داشته باشید