بزیک: نامهربانی‌های AFC را به خوبی جواب دادیم/پرسپولیس از فینال قبلی درس بگیرد

از سراسر وب

ادموند بزیک در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی «رکن آنلاین»، در خصوص پیروزی پرسپولیس مقابل النصر عربستان در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: با توجه به اینکه پرسپولیس استرس کمتری نسبت به النصر داشت و همچنین 90درصد بازیکنانش همان‌هایی بودند که از ابتدای تورنمنت در تیم حضور داشتند، بازی بسیار منطقی به خصوص در نیمه دوم انجام داد و مزد زحماتش را گرفت.

بزیک ادامه داد: ما همیشه از تاکتیک، تکنیک و برنامه‌های مربیان و بازیکنان صحبت می‌کنیم اما موردی که خیلی مشهود است، این است که نامهربانی‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا نسبت به تیم‌های ایرانی را خیلی خوب جواب دادیم و نشان دادیم که همه چیز با رانت و لابی به دست نمی‌آید. 

مهاجم اسبق پرسپولیس در مورد کیفیت فنی این تیم مقابل النصر گفت: وقتی شما به جایی می‌رسید که باید حتماً بازی را ببرید خیلی نمی‌شود در مورد مسائل فنی صحبت کرد اما با این حال پرسپولیس هم خوب دفاع کرد، هم به موقع حفظ توپ داشت و هم به موقع حمله کرد. این نشان می‌دهد این تیم یک ثبات تاکتیکی دارد و در هر بازی آن را اجرا می‌کند.

وی در خصوص اینکه با وجود مهره‌های حرفه‌ای و گران‌قیمتی که النصر داشت پرسپولیس بازی را به خوبی اداره کرد، اظهار داشت: وقتی بازیکنان یک تیم گران‌تر هستند نمی‌تواند ملاکی برای برتری آن تیم باشد. به نظر من دو دفاع النصر به خصوص مدافع برزیلی آن‌ها جزو ضعیف‌ترین بازیکنان تیم‌شان بودند و در واقع در حد دفاع‌های ایرانی نبودند. 

بزیک در مورد اینکه محرومیت آل‌کثیر شوک بزرگی قبل از این بازی بود اما مهدی عبدی که به عنوان جایگزین حاضر شد شبیه به آل‌کثیر گلزنی کرد، اظهار داشت: آل‌کثیر خیلی کمک کرد تا تیم به این مرحله برسد و به ناحق محروم شد. مطمئناً او نه منظوری داشته و نه حرکت بدی کرده است. همه می‌دانیم که شادی بعد از گل او یک اتفاق طبیعی بود. عبدی کاملاً آگاه بود که به جای بازیکنی وارد زمین می‌شود که تأثیرگذاری زیادی داشته، او خیلی خوب توانست نقش آل‌کثیر را بازی کند. عبدی صددرصد نمره قبولی می‌گیرد. او با اینکه بازیکن جوانی است اما چند سال است در این تیم بازی می‌کند، همه شرایط را می‌داند و تجربه لازم را دارد.

مهاجم اسبق پرسپولیس در خصوص اینکه نگرانی‌هایی در مورد پنالتی‌زن‌های این تیم وجود داشت اما بازیکنان تازه وارد تیم پنالتی‌هایشان را به خوبی تبدیل به گل کردند، گفت: مطمئناً سرمربی و کادر فنی با بازیکنان برای پنالتی کار کرده و می‌دانستند که چه کسانی باید پنالتی بزنند. وقتی که پرسپولیس 10 نفره شد درست این بود که چشم به ضد حمله‌ها و اتفاقات بازی داشته باشند و بازی را به پنالتی بکشاند. به نظرم تعویض‌هایی که انجام شد به خاطر این بود که بازیکنانی که می‌توانند پنالتی بزنند وارد زمین شوند و دیدیم آن‌هایی که تعویض شدند و پنالتی زدند، همگی موفق بودند. 

وی در خصوص دومین صعود پرسپولیس به فینال و اینکه آیا اینبار می‌تواند به قهرمانی قاره دست پیدا کند، اظهار داشت: پرسپولیس یک بار با برانکو حضور در فینال را تجربه کرده است. امیدوار