بکارگیری ظرفیت کامل بیمارستان‌های نزاجا برای مقابله با کرونا

از سراسر وب

بیمارستان‌های ارتش در خط مقدم مبارزه با کرونا هستندبه گزارش «رکن آنلاین»، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش امروز (شنبه) با حضور در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مدافع سلامت «ابوالفضل محمدعلیزاده» همسر رئیس بیمارستان هاجر نیروی زمینی ارتش، اظهار داشت: تجارب اربعین و وجود نازنین حضرت زینب کبری (س) دانشگاهی از علم، ولایت‌مداری، ایمان، جهاد و شهادت در راه خداوند است.

وی ادامه داد: اگر تجربه گرانبهای عاشورا، کربلا و حضرت زینب کبری (س) نبود، ما چگونه می‌توانستیم به خانم سوسن عزیزمحمدی رئیس بیمارستان هاجر دلداری داده و چگونه می‌توانستیم از صبر و استقامت صحبت کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: زینب کبری (س) فارغ‌التحصیل همیشه جاوید دانشگاه کربلا است، زینب (س) سنگ صبور فرزندان، همسران و مادران شهداست. امروز دکتر عزیزمحمدی ریاست بیمارستان هاجر زینب‌گونه در عرصه کربلای کرونا جهاد و ایثار می‌کند.

وی افزود: از افتخارات ارتش و نیروی زمینی این است که توانسته است در بستر خودش خانمی زینب‌گونه پرورش دهد آن هم در این عرصه سخت اجتماعی کرونا که وحشت به جان جامعه افتاده و روزانه ده‌ها نفر از هموطنانمان را به کام مرگ می‌کشاند.

امیر حیدری تأکید کرد: یک زینبی باید در این عرصه ظهور و بروز پیدا می‌کرد تا در این بیمارستان بزرگ هم پرستار نیازمندان باشد، هم مددکاری کند هم کار فرهنگی، مدیریتی و هم پرستاری عزیزانش را انجام بدهد، عزیزمحمدی و شهید ابوالفضل محمدعلیزاده هر دو در این عرصه حضور نورانی داشتند، دو هم‌رزم و هم‌سنگر که متأسفانه امروز ما به سوگ جانکاه شهید دکتر محمد علیزاده نشسته‌ایم.

وی یادآور شد: امروز تمامی ۲۸ بیمارستان نیروی زمینی ارتش با تمام توان و امکانات در سراسر کشور مشغول ارائه خدمات بهداشتی و درمانی هستند و تا ریشه‌کن کردن ویروس منحوس کرونا این مسیر را ادامه خواهند داد. عزیزمحمدی در بیمارستانی حضور دارند که خط مقدم ۲۸ بیمارستان ما در مبارزه با کرونا است؛ زیرا که بیمارستان هاجر مطلقاً مختص بیماران کرونایی بوده است و الحمدالله با ریاست عالمانه عزیزمحمدی این بیمارستان در این راه سخت به نحو اکمل و بهترین حالت ممکن عمل کرده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به آیه شریف «و لا تَحسَبَنَ الَّذینَ قُتِلوا فِی سَبیلِ الله امواتاً بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقون» گفت: شهدا در قرآن این‌گونه مورد عنایت خداوند قرار می‌گیرند، یعنی باید بین کسی که می‌میرد با کسی که به شهادت می‌رسد، تفاوت قائل شویم؛ شهادت یعنی اینکه خداوند برای یک شخصی به نام و مشخصات آن شخص دعوتنامه می‌فرستد و او را گلچین می‌کند؛ مانند شهید عزیز ما محمدعلیزاده که دعوت حق را با شهادت لبیک گفته است.

انتهای پیام/ ۲۳۱