تب داغ تابستان در بازار میوه + جدول قیمت

از سراسر وب

به گزارش «رکن آنلاین»، جدیدترین گزارش از بازار مرکزی میوه و تره‌بار تهران حکایت از جولان میوه‌های خارجی و گرانی میوه‌های داخلی است که به رغم قول مکرر مسئولان درباره کاهش قیمت، هنوز قیمت‌ها گران و توان خریداران بسیار پایین است. جدیدترین قیمت 52 قلم میوه که توسط 3 نماینده مرتبط تأئید شده، نشان میدهد که قیمت‌ها با وجودی که انتظار می‌رفت با ورود میوه های پاییزه از تب و تاب گرانی بیفتد اما همچنان تب داغ تابستانی در بازار میوه وجود دارد.

کارشناسان اتحادیه بارفروشان، اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران و واحد بازرسی و اصناف میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران قیمت 52 قلم میوه را برای فروش در این میدان را اعلام کردند و همه حجره‌داران موظف هستند فاکتور فروش ممهور به مهر صادر کنند. فاکتورها باید سربرگدار به نام صاحب حجره باشد و پس از مهر وامضا به خریدار تحویل داده شود.

براساس مصوبات، مغازه‌های سطح شهر زمانی که از میدان مرکزی میوه و تره‌بار خرید می‌کنند موظفند تنها 30 درصد قیمت‌ها را بالا ببرند اما در واقع قیمت‌های سطح شهر بسیار فراتر از 30 درصد است و در بعضی مواقع این رقم به 100درصد می‌رسد. 

میدان مرکزی میوه و  تره بار تهران در جنوبی ترین قسمت تهران قرار دارد و شبانه روزی میوه ها از استانهای دیگر به این مکان سرازیر می شود و از اینجا به طور مویرگی در شهر تهران  توزیع می شود و حتی به استانهای دیگر هم ارسال می شود.

جدیدترین قیمت میوه‌ها نشان می دهد که هر کارتن آناناس 700 هزار تومان به فروش می‌رود. موز هم کیلویی 19 هزار تومان است. انار کیلویی 11 هزار تومان، ‌انگور بی‌دانه زرد 11 هزار تومان، انگور بی دانه قرمز 16 هزار تومان، پسته تازه 75 هزار تومان، لیموشیرین 10 هزار تومان، هلو هسته‌جدا 12 هزار تومان، گلابی بیروتی 27 هزار تومان، گلابی شاه میوه 28 هزار تومان عرضه می‌شود. 

این قیمت‌ها در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران است که روزانه مغازه‌داران از اینجا خریداری می‌کنند و به صورت خرده در مغازه‌های شهر می‌فروشند. قیمت‌های مغازه معمولاً بسیار گرانتر از این قیمت‌ها است. کامل‌ترین قیمت انواع میوه و سبزی به این شرح است:

 

پایان خبر / رکن آنلاین


ممکن است شما دوست داشته باشید