تداوم تبادل‌ آتش ارمنستان و آذربایجان در تمام طول شب

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، «شوشان استپانیان» سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد درگیری‌ها میان این کشور و جمهوری آذربایجان در تمام طول شب با شدت متفاوت ادامه داشته است.

به گزارش رادیو دولتی ارمنستان، این وزارخانه در ادامه اعلام کرد: صبح زود دشمن به عملیات تهاجمی خود با استفاده از توپخانه و خودروهای زرهی از جمله سیستم توپخانه سنگین TOS ادامه داد.

ایروان افزود: زیرمجموعه‌های (ارتش) ارمنستان با خونسردی در برابر تجاوزات طرف آذربایجانی مقاومت می‌کنند و با اتخاذ اقدامات مناسب، باعث خسارات قابل توجه در پرسنل و تجهیزات دشمن خواهند شد.

 

 

مقامات منطقه خودخوانده قره‌باغ هم آخرین آمار تلفات نیروهای خود را ۳۲ نفر اعلام کردند.

شبکه خبری العربیه هم گزارش داد درگیری‌های دو طرفه تا امروز صبح ادامه داشته و هر یک از طرفین توپخانه سنگین در منطقه مستقر کرده‌اند.

وزارت دفاع آذربایجان هم از گلوله‌باران شهر «تَرتَر» این کشور به دست نیروهای ارمنستانی خبر داد.

اولین درگیری‌ها بین این دو کشور همسایه از بامداد روز یک شنبه آغاز شد و هر دو طرف یکدیگر را به آغاز درگیری‌ها متهم کردند.

نیکل پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در نشست اضطراری با نمایندگان پارلمان این کشور درباره درگیری نظامی با جمهوری آذربایجان اعلام کرد که ایروان ممکن است به طور رسمی استقلال جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی(جمهوری آرتساخ) را به رسمیت بشناسد.

دو روز پیش از آغاز درگیری‌ها، سفارت آمریکا در باکو و ایروان از شهروندان آمریکایی خواسته بود وارد منطقه مورد مناقشه نشوند.

 جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۹۲ به دنبال تصرف منطقه قره‌باغ کوهستانی توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و تلاش‌ها برای حل مناقشه قره‌باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

پایان خبر / رکن آنلاینص


ممکن است شما دوست داشته باشید