ترامپ با تغییر قوانین مناظره مخالفت کرد

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به تغییراتی که «کمیسیون مناظره‌های انتخاباتی» برای مناظرات آتی وی با «جو بایدن» رقیب دموکراتش در نظر گرفته واکنش نشان داد.  

یک منبع آگاه به شبکه خبری سی‌بی‌اس گفته که یکی از این تغییرات می‌تواند کنترل و تنظیم میکروفن‌ این دو نامزد انتخاباتی باشد. 

ترامپ با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: «چرا من به کمیسیون مناظره‌ها اجازه دهم که قوانین مناظرات دوم و سوم را تغییر دهد در حالی که من به راحتی در دفعه پیش پیروز [مناظره] شدم؟» 

در جریان مناظره اول ترامپ و بایدن که بامداد چهارشنبه (سه‌شنبه شب به وقت محلی) در ایالت اوهایو برگزار شد، ترامپ بار‌ها صحبت‌های بایدن را قطع کرد و جملات وی را نا تمام گذاشت.

این در حالی بود که «کریس والاس»، مجری این مناظره انتخاباتی چندین بار از ترامپ خواست وسط حرف‌های بایدن نپرد و به او اجازه دهد صحبت‌هایش را تکمیل کند.

«کمیسیون مناظره‌های انتخاباتی» یک سازمان متشکل از نماینده‌های دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات است که از سال ۱۹۸۸ به این سو وظیفه سازمان‌دهی مناظره‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را به عهده داشته است.

عملکرد این نهاد در برگزاری این مناظره‌‌ها با انتقادهایی به خصوص از سوی نامزدهای احزاب مستقل آمریکا روبه‌رو بوده است.  

بسیاری از رسانه‌های غربی به ویژه رسانه آمریکایی از عملکرد ترامپ در اولین مناظره با بایدن به شدت انتقاد کردند و وی را به ایجاد هرج و مرج و تنش در این مناظره متهم کردند.

این در حالی است که ترامپ خود را پیروز این مناظره دانسته و به تمجید از عملکرد خود پرداخته است. 

پایان خبر / رکن آنلاین 


ممکن است شما دوست داشته باشید