تعطیلی شعب دومین سینماهای زنجیره‌ای جهان در آمریکا و انگلیس به خاطر کرونا

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل «رکن آنلاین» به نقل از راشاتودی،  شرکت سینماهای زنجیره‌ای سینولد، که دومین شرکت بزرگ جهان در این زمینه محسوب می‌شود اعلام کرد که قصد دارد سالن‌های تئاتر و سینمای خود در آمریکا، ‌انگلیس و ایرلند را به خاطر بحران کنونی، تعطیل کند.

خبر تعطیلی این سینماها نخستین بار توسط روزنامه ساندی تایمز انگلیس، منتشر شد.

این شرکت طی نامه‌ای به بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس، و اولیور داودن، وزیر فرهنگ انگلیس هشدار داد که در شرایط کنونی صنعت سینما امکان ادامه فعالیت ندارد.

این شرکت گفته البته تعطیلی سینماها و سالن‌های تئاتر در مناطق مذکور موقتی خواهد بود اما تصمیم نهایی هنوز در این باره اتخاذ نشده است.

شرکت سینماهای زنجیره‌ای سینولد بزرگترین دارنده سالن‌های تئاتر و سینما در انگلیس به شمار می‌رود و پس از شرکت واندا سینماز، دومین شرکت بزرگ دارنده سالن‌های زنجیره‌ای تئاتر و سینما در جهان به شمار می‌رود.

این شرکت تنها در انگلیس و ایرلند ۱۳۰ سالن سینما و تئاتر دارند و مالک شرکت رگال سینماز در آمریکاست.

این شرکت هم ۵۵۰ سالن آمریکا در تملک خود دارد.

تعداد سالن‌های سینولد در اروپا هم بیش از صد سالن است.

بنا به اعلام یک گروه که نماینده کارکنان این شرکت به شمار می‌رود هنوز مقامات آن در این باره با کارکنان هیچ مشورت یا گفتگویی نداشتند.

اعضای این گروه پیشتر نسبت به تعلیق اکران نسخه جدید فیلم سینمایی جیمز باند ابراز نگرانی کرده بودند و گفته بودند این مسئله می‌تواند به تعدیل سنگین نیرو در سینولد منجر شود.

پایان خبر / رکن آنلاین


ممکن است شما دوست داشته باشید