بنر خانگی

تقویت فرهنگ و سلاح مقاومت راهکار مقابله با تجاوزهای تل آویو است

حزب الله و جنبش أمل لبنان در بیانیه ای مشترک تأکید کردند: برای مقابله با تجاوزات روزمره صهیونیستها علیه لبنان، تقویت فرهنگ و سلاح مقاومت تنها راهکار است.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین به نقل از العهد، نمایندگانی از حزب الله لبنان و جنبش أمل این کشور نشست مشترکی را با یکدیگر برگزار کردند. نشست مذکور در جنوب لبنان برگزار شد.

بر اساس این گزارش، پس از پایان نشست مشترک حزب الله و جنبش أمل دو طرف بیانیه مشترکی را صادر کردند. در این بیانیه بر لزوم تقویت روابط میان جنبش‌های حامی مقاومت تأکید شده است.

از سوی دیگر، حزب الله و جنبش أمل در بیانیه مشترک خود به عملیات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه لبنان تحت عنوان عملیات «خوشه خشم» نیز اشاره و تأکید کردند: رژیم صهیونیستی در جریان عملیات خوشه خشم مرتکب جنایات فراوانی شد.

حزب الله و أمل همچنین عنوان کردند: درحال حاضر که سال‌ها از عملیات خوشه خشم رژیم صهیونیستی علیه لبنان سپری می‌شود، این رژیم هنوز از اقدامات خصمانه خود علیه لبنان دست نکشیده است.

در بیانیه مشترک مذکور همچنین آمده است: صهیونیست‌ها به صورت مداوم حریم هوایی، زمینی و دریایی لبنان را نقض می‌کنند. در واقع، رژیم صهیونیستی حریم هوایی لبنان را سکویی برای تجاوز علیه سوریه قرار داده است.

در این بیانیه همچنین تأکید شده است: در شرایطی که تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی روز به روز تشدید می‌شود چاره‌ای جز تقویت فرهنگ و سلاح مقاومت در کنار ارتش و ملت وجود ندارد. این گزینه تنها گزینه مقابله با تجاوزهای رژیم صهیونیستی است.

در بیانیه مشترک حزب الله و جنبش أمل همچنین به مسأله تأخیر در تشکیل کابینه لبنان نیز اشاره شده است. در بیانیه مذکور آمده است: لازم است که بحران تشکیل کابینه جدید هرچه سریع‌تر حل و فصل شود.

بیانیه مذکور می‌افزاید: ما اعتقاد داریم باید دولتی تشکیل شود که بتواند مشکلات و معضلات و بحران‌های لبنان را حل و فصل کند. در غیر این صورت، لبنان به سمت فروپاشی در عرصه‌های مختلف پیش خواهد رفت. لبنان درحال حاضر نیازمند اصلاحات و مبارزه با فساد است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.