تماس تلفنی «الکاظمی» با امیر و نخست‌وزیر کویت؛ رئیس جمهور عراق وارد کویت شد

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق در پی درگذشت امیر کویت، شب گذشته با «نواف الاحمد الصباح» امیر جدید کویت تماس تلفنی برقرار کرد.

بر اساس بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «الاخباریه» منتشر شد، الکاظمی طی این تماس تلفنی، درگذشت امیر کویت را تسلیت گفت و برای امیر جدید کویت آرزوی موفقیت و برای این کشور آرزوی پیشرفت و شکوفایی در سایه حکومت نواف الاحمد کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: نخست‌وزیر عراق در ادامه بر عمق روابط برادرانه میان دو کشور تاکید کرد.

وی ضمن آرزوی پیشرفت و شکوفایی بیشتر در سایه حکومت نواف الاحمد بر کویت بر روابط برادرانه و عمیق بین دو کشور برادر تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، نخست‌وزیر عراق سپس با «صباح خالد الحمد الصباح» نخست‌وزیر کویت نیز تلفنی گفت‌وگو کرد و درگذشت امیر این کشور را تسلیت گفت.

«برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق نیز امروز در راس یک هیأت وارد کویت شد تا حضورا درگذشت امیر کویت را تسلیت بگوید و در مراسم بزرگداشت او شرکت کند.

 

صالح پس از شرکت در این مراسم، کویت را به مقصد عراق ترک خواهد کرد.

دیوان امیری کویت، سه‌شنبه پیش، رسما خبر درگذشت صباح الاحمد الجابر الصباح را تأیید کرد. پس از امیر فقید کویت، برادر ناتنی وی «نواف الاحمد جابر الصباح» به جای وی بر کشور کویت حکمرانی خواهد کرد.

پس از اعلام رسمی این خبر از سوی دیوان امیری کویت، مقامات و رهبران کشورهای عربی و اسلامی به ارسال پیام تسلیت پرداخته و برخی از آن‌ها نیز عزای عمومی اعلام کردند.

پایان خبر / رکن آنلاینص


ممکن است شما دوست داشته باشید