تهران ۱۰ درجه سرد می‌شود/ هشدار هواشناسی درباره بارش باران و باد شدید

از سراسر وب

مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره وضعیت آب و هوای استان اظهارداشت: با نفوذ سامانه سرد و بارشی احتمال بارش برف در ارتفاعات شرق و بارش باران پیش بینی می‌شود.

وی در ادامه افزود: با شروع کاهش دمای تهران از روز دوشنبه درکل استان، نواحی شمالی به طور متوسط بین ۶ تا ۱۰ درجه سلسیوس و نواحی جنوبی به طور متوسط بین ۵ تا ۸ درجه سلسیوس خنک‌تر می‌شوند.

مدیرکل هواشناسی استان تهران درباره شرایط جوی بیان داشت: از فردا با نفوذ سامانه بارشی به استان و افزایش ابر در بعضی ساعات بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال آبگرفتگی موقت معابر و احتمال جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، احتمال برخوردصاعقه، پیش بینی می‌شود.

جلالی ادامه داد: در ارتفاعات شرقی استان به ویژه فیروزکوه احتمال بارش برف و باران و همچنین با وزش باد نسبتاَ شدید و گاهی شدید احتمال آسیب به سازه‌های موقت، گلخانه‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و اشیاء سبک و احتمال کاهش دید افقی وجود دارد.

وی در هشداری به شهروندان خاطرنشان کرد: از اتراق و تردد در بستر و حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری کرده و اقدامات لازم برای بازگشایی کانال‌ها و آبراه ها، تمهیدات لازم برای فعالیت‌های کوهنوردی و مجهز شدن به تجهیزات زمستانی در ارتفاعات شمال شرق استان را داشته باشند.

انتهای پیام /پ/


ممکن است شما دوست داشته باشید