توافق برخی حکام منطقه با رژیم صهیونیستی فرجامی جز ذلت ندارد/ دفاع مقدس بر مبنای عقلانیت و تدبیر بود

از سراسر وب

توافق برخی حکام منطقه با رژیم غاصب صهیونیستی فرجامی جز ذلت نخواهد داشت/دفاع مقدس از آغاز تا پایان بر مبنای عقلانیت و تدبیر دنبال شدبه گزارش «رکن آنلاین»، همزمان با هفته دفاع مقدس، آیین تجلیل تعدادی از جانبازان نمایندگی ولی فقیه در سپاه با حضور حجت الاسلام «عبدالله حاجی صادقی» نماینده ولی فقیه در سپاه، معاونین و مسئولان این نهاد و خانواده‌های معظم جانبازان، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.

حجت الاسلام حاجی صادقی در این مراسم از جانبازان به عنوان سنگرنشینان خط مقدم انقلاب اسلامی نام برد و اظهار داشت: عزت، اقتدار و سربلندی امروز ایران اسلامی مرهون مجاهدت‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان در دوران باشکوه دفاع مقدس و تمامی عرصه‌های پیش روی انقلاب و نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی طی چهار دهه گذشته فراز و نشیب داشته، اما هیچ‌گاه متوقف نشده است، گفت: گویا در این ۴۰ سال اراده خداوند متعال بر این قرار گرفته که صحنه‌های مختلفی شکل بگیرد تا انقلاب اسلامی غربال شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه بنا بر تعالیم الهی، تقابل انقلاب اسلامی با استکبار پایان ندارد، افزود: شاید رنگ و جلوه‌های این تقابل با گذشت زمان دچار تغییر شود؛ اما ماهیت نزاع حق و باطل پایان ناپذیر است.

حجت الاسلام حاجی صادقی الهام‌بخشی و نفوذ معنوی گفتمان انقلاب اسلامی را موجب هراس دشمنان توصیف کرد و با تاکید بر اینکه بنا بر مبانی دینی تکیه کردن به ظالمان و نتیجه‌ای جز آتش نخواهد داشت، گفت: امروز برخی حکام منطقه مسیر قدرتمند شدن را در توافق با رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی می‌بینند؛ در حالی که فرجام این اقدام خیانت‌بار جز ذلت نخواهد بود.

وی تعبد مبتنی بر عقلانیت، عقلانیت بر پایه مبانی دینی، روحیه انقلابی و جهادی و خستگی‌ناپذیری را از ویژگی‌های جبهه انقلاب اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: برخورداری از این مولفه‌های برجسته در دوران دفاع مقدس، منجر به فتوحات و پیروزی‌های بزرگ در جنگ نابرابر با دنیای استکبار و بقای انقلاب اسلامی شد که می‌تواند چراغ راه و الگویی مناسب برای حل مشکلات و مسائل امروز باشد.

حجت الاسلام حاجی صادقی جنگ تحمیلی را دفاع یک ملت مقاوم برابر تجاوزگری صدام به نیابت از ابرقدرت‌های دنیا دانست و تصریح کرد: دفاع جانانه هشت ساله ملت ایران برابر دنیای استکبار از آغاز تا پایان بر مبنای عقلانیت و تدبیر دنبال شد و بر همین اساس جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس اقتدارآفرین و عزت‌بخش برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت ایران تبدیل کرد و این مهم در بیانات اخیر مقام معظم رهبری نیز مورد تاکید قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه در سپاه بهره‌گیری از گفتمان انقلاب و ولایت را عامل عزت و سربلندی ملت و شکست سناریو‌های خصمانه دشمنان توصیف و بیان کرد: بر اساس مبانی و آموزه‌های قرآنی اگر قوی باشیم، دشمن عقب می‌رود؛ امروز دوست و دشمن بر اینکه جبهه استکبار در جنگ عقلانیت از مقام معظم رهبری شکست خورده است، اذعان دارند.

همچینن در این مراسم سردار «یدالله جوانی» معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه اتصال به مکتب عاشورا ملت ایران را ملتی آزاده و شکست‌ناپذیر کرده است، گفت: امروز دشمنان پس از بکارگیری تمامی ابزار و روش‌ها از تهدید نظامی و چالش‌های امنیتی تا جنگ نرم و تحریم‌های ظالمانه با پیش گرفتن جریان تحریف سعی در تغییر باورها، اعتقادات و ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه به‌ویژه میان جوانان دارند که با شناخت اهداف راهبردی دشمن از جریان تحریف، می‌توان با آن مقابله کرد.

وی با تاکید بر اینکه امروز