توجه به عشایر به عنوان سرمایه های کشور ضروری است

از سراسر وب

به گزارش «رکن آنلاین» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در مراسم تودیع و معارفه مسئولین پیشین و جدید حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر با بیان این مطلب اظهار داشت: فرهنگ عشایر یک فرهنگ مستقل است که ویژگی‌های خاص خودش را دارد و این فرهنگ سبک زندگی عشایر را سامان می‌دهد.

وی با بیان این که قالب‌های زندگی ما را فرهنگ‌ها می‌سازند و فرهنگ‌ها تولید سبک می‌کنند، افزود: سبک زندگی غربی وارد کشور ما شده است و خیلی از فرهنگ‌های سنتی ما را تحت الشعاع قرار داده است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: اگر حوزه فرهنگی عشایر را تقویت کنیم ارائه خدمات به عشایر هم روان تر می‌شود که حوزه نمایندگی ولی فقیه باید به این موضوع وارد شود.

وی با اشاره به این که اطلاعات مردم در مورد عشایر یک اطلاعات عمومی است، تاکید کرد: باید فرهنگ عشایر را بشناسیم و معرفی کنیم و حوزه نمایندگی ولی فقیه یکی از کارهایش معرفی فرهنگ عشایر به مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی با قدردانی از تلاش‌های حجت الاسلام و المسلمین کاشی، گفت: خداوند به تلاش‌ها و زحماتی که کشیدند توفیق بدهد و این جابجایی‌ها یک امر طبیعی است و امید داریم مسئول جدید حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر را کمک کنید.

وی با بیان اینکه ما طلبه‌ها در خدمت شما هستیم، ابراز داشت: ما نیامده‌ایم کار تخصصی در وزارتخانه‌ها انجام دهیم و آماده‌ایم در خدمت متخصصین و خدمت گذاران این مردم باشیم و می‌توانید از ما در پیشرفت کارها استفاده کنید و هیچ توقعی هم نداریم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به سوابق مسئول جدید حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر، گفت: آقای کلانتری فردی با تجربه و یک نیروی قوی است و سوابق خوبی دارد و از اینکه این مسئولیت را پذیرفتند قدردانی می‌کنیم.

نماینده مردم تهران و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان سخنانش با بیان اینکه فراکسیون عشایری مجلس یک فراکسیون تخصصی است که کارهای حوزه عشایر را در مجلس پیگیری می‌کند، گفت: همه ما در مجلس در خدمت عشایر هستیم.

در پایان این مراسم که رئیس، معاونین و جمعی از مدیران سازمان امور عشایر حضور داشتند، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی حکم انتصاب حجت الاسلام و المسلمین کلانتری به عنوان مسئول جدید حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر را به وی ابلاغ و با اهدای لوح از زحمات حجت الاسلام و المسلمین کاشی مسئول پیشین این حوزه قدردانی کرد.

پایان خبر / رکن آنلاین