تولید بیش از ۳۰ فروند شناور موشک‌انداز

دریادار تنگسیری با بیان اینکه بیش از ۳۰ فروند شناور موشک‌انداز در سال جاری آماده شده است، گفت: ۳۵ فروند شناور در کلاس‌های مختلف در یک شرکت دانش‌بنیان کوچک و ۱۰ فروند شناور کلاس عاشورا نیز تولید شده است.

تشریح جزئیات الحاق شناور‌های رزمی به نیروی دریایی سپاه توسط دریادار تنگسیریبه گزارش «رکن آنلاین»، دریادار پاسدار «علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه در مراسم الحاق شناورهای تندرو این نیرو با اشاره به بخشی از دستاورد‌های ندسا اظهار داشت: این مراسم چهارمین مراسم الحاق است که نخستین آن در خرداد امسال بوده و ۱۱۲ فروند شناور موشک‌انداز وارد سازمان رزم این نیرو شد و در مهرماه هم ۱۸۸ فروند پهپاد شناسایی از دور به این نیرو ملحق شد.

وی با اشاره به اینکه در آبان ماه هم شناور اقیانوس‌پیما مزین به نام شهید رودکی (ره) نیز به نیروی دریایی سپاه ملحق شده است، افزود: با افتخار اعلام می‌کنم که امروز ۳۴۰ فروند شناور رزمی دیگر هم به نیروی دریایی سپاه الحاق خواهد شد. بنده و همرزمانم امروز مفتخریم که فرمایش فرمانده کل قوا مبنی بر «قوی شدن» را محقق کرده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: بالغ بر ۱۰۰ فروند شناور در یک شرکت دانش‌بنیان خصوصی و بیش از ۳۰ فروند شناور موشک‌انداز در سال جاری آماده شده است و همچنین ۳۵ فروند شناور در کلاس‌های مختلف در یک شرکت دانش‌بنیان کوچک و ۱۰ فروند شناور کلاس عاشورا نیز تولید شده است.

بنا بر این گزارش، شناور‌های یادشده در شش کلاس عاشورا، ذوالفقار، طارق، قادر، ناصر و گشتی ساخته شده‌اند که امروز به رده‌های نیروی دریایی پیوستند. این شناور‌ها توسط توان متخصصان داخلی کشور در صنایع دریایی وزارت دفاع، مراکز صنعتی سپاه و بخش خصوصی ساخته شده است.

انتهای پیام/ ۲۲۱

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.