جانز هاپکینز: شمار تلفات کرونا در آمریکا به مرز ۲۱۲ هزار نفر رسید

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۵۱ هزار و ۵۸۲ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هفت میلیون و ۵۴۹ هزار و ۴۲۹ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۹۴۱ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۱۱ هزار و ۷۹۳ نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا مجدداً روندی افزایشی داشته است.

 

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را هفت میلیون و ۷۷۶ هزار و ۲۲۴ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۱۶ هزار و ۷۴۸ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۹ میلیون و ۳۳ هزار و ۸۴۲ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۳۱ هزار و ۷۷۷ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت کالیفرنیا با ۸۴۱ هزار و ۸۸۲ مورد ابتلا و ۱۶ هزار و ۳۳۴ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۶۸ هزار و ۲۶۸ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۲۲۶ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۳۶ میلیون و ۷۷ هزار و ۱۷ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۵۴ هزار و ۶۴۷ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۵ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۹۴۹ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۶ میلیون و ۷۵۷ هزار و ۱۳۱ مورد ابتلا و ۱۰۴ هزار و ۵۵۵ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۶۹۴ مورد ابتلا و ۱۴۸ هزار و ۲۲۸ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

پایان خبر / رکن آنلاین