جانز هاپکینز: شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۷.۳ میلیون نفر عبور کرد

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۴۷ هزار و ۸۲۷ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هفت میلیون و ۳۷۹ هزار و ۸۴۶ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۶۴۲ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۰۹ هزار و ۳۳۵ نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا مجدداً تاحدودی کاهش نسبی داشته است.

 

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را هفت میلیون و ۶۰۰ هزار و ۸۴۶ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۱۴ هزار و ۲۷۷ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به هشت میلیون و ۵۸۶ هزار و ۳۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۲۷ هزار و ۸۴۱ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت کالیفرنیا با ۸۲۹ هزار و ۵۲۱ مورد ابتلا و ۱۶ هزار و ۱۱۵ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۶۳ هزار و ۳۶۰ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۱۹۹ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

رسانه‌های آمریکا روز جمعه هفته گذشته از ابتلای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و  همسرش به ویروس کرونا خبر دادند و روز شنبه نیز رئیس‌جمهور آمریکا برای بررسی‌های بیشتر و درمان به بیمارستان نظامی «والتر رید» منتقل شد.

طبق جدیدترین به روزرسانی‌ها از وضعیت سلامت ترامپ، علیرغم آنکه رئیس‌جمهور آمریکا تب ندارد و نیازی به اکسیژن اضافی برای تنفس پیدا نکرده است اما پزشکان کاخ سفید می‌گویند که هنوز خطر رفع نشده است.

با انتقال ترامپ به بیمارستان، «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا بامداد یکشنبه مدعی شد که احتمالا واکنس ویروس «کووید۱۹» تا پایان سال جاری میلادی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۳۴ میلیون و ۷۹۷ هزار و ۴۹۲ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۳۱ هزار و ۵۷۶ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۴ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۷۱۱ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۶ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۵۴۴ مورد ابتلا و ۱۰۰ هزار و ۸۴۲ مورد فوتی و برزیل با چهار میلیون و ۸۸۰ هزار و ۵۲۳ مورد ابتلا و ۱۴۵ هزار و ۳۸۸ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

پایان خبر / رکن آنلاینص