جانز هاپکینز: شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۷.۱ میلیون نفر رسید

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (دوشنبه) گزارش کرد که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۳۶ هزار و ۱۹۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هفت میلیون و ۱۱۴ هزار و ۲۳۵ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۲۶۶ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۰۴ هزار و ۷۵۲ نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در ایالات متحده آمریکا کاهش نسبی داشته است.

 

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را هفت میلیون و ۳۲۱ هزار و ۳۴۳ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۰۹ هزار و ۴۵۳ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به هشت میلیون و ۷۵۶ هزار و ۷۱۵ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۲۷ هزار و ۴۴۱ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت کالیفرنیا با ۸۰۹ هزار و ۵۷۰ مورد ابتلا و ۱۵ هزار و ۶۰۵ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۵۵ هزار و ۶۲۶ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

با اینحال، نیویورک با ۳۳ هزار و ۱۳۱ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

در حالیکه هر روز صدها نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست می‌دهند و هزاران نفر دیگر به این ویروس مبتلا می‌شوند، طبق جدیدترین آمار و ارقام ارائه شده، میزان خودکشی در میان نظامیان آمریکایی در دوران شیوع این ویروس ناشناخته با افزایش ۳۰ درصدی مواجه بوده است.

هفته‌نامه آمریکایی «نیوزویک» اخیراً گزارش کرده است که از ماه مارس گذشته (اسفند ۹۸) تا کنون ۱۱۴ مورد خودکشی در میان ارتش آمریکا ثبت شده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۳۲ میلیون و ۹۹۴ هزار و ۲۱۳ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان ۹۹۶ هزار و ۶۸۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۲ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۳۵۸ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با پنج میلیون و ۹۹۲ هزار و ۵۳۲ مورد ابتلا و ۹۴ هزار و ۵۰۳ مورد فوتی و برزیل با چهار میلیون و ۷۳۲ هزار و ۳۰۹ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۷۴۱ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

پایان خبر / رکن آنلاینص