جشن ۱۰ سالگی اینستاگرام و رونمایی از قابلیت‌ مقابله با اذیت‌ و آزارهای اینترنتی

از سراسر وب


«رکن آنلاین» – امروز، همزمان با ده ساله شدن برنامه محبوب اینستاگرام، تیم اینستاگرام از قابلیت‌ مقابله با اذیت‌ و آزارهای اینترنتی در این برنامه رونمایی کردند.

امروز ۶ اکتبر اینستاگرام رسماً ۱۰ ساله شد، کمپانی فیسبوک این سالگرد را با معرفی ویژگی های جدیدی که به منظور تشویق کاربران به خوش برخورد بودن با یکدیگر طراحی شده‌اند، اولین دهه از عمر این برنامه را جشن گرفت.

به گفته این کمپانی، تیم اینستاگرام در حال گسترش هشدارهای درون برنامه‌ای خود است که سعی می‌کند به کاربران، هنگام ارسال نظر ناخوشایند هشدار دهد. قابلیت‌ مقابله با اذیت‌ و آزارهای اینترنتی نه تنها به کاربران در مورد نظرات ناخوشایندشان تذکر می‌دهد تا در ان‌ها تجدید نظر کنند، مرتباً نظرات آن‌ها را چک می‌کند که اگر به صورت مکرر قوانین اینستاگرام را نقض کردند، پس از هشدار‌های لازک حساب کاربری آن‌ها را مسدود کند. همانند به روزرسانی‌های پیشین ضد اذیت و آزار، اینستاگرام همچنان از ارسال نظرات منفی به کاربران جلوگیری نخواهد کرد، اما پیش از ارسال پیام آزاردهنده از آن ها می‌خواهد تا در متن پیام خود تجدید نظر انجام دهند،

اینستاگرام همچنین برای کاربرانی که مورد اذیت و آزار اینترنتی قرار می‌گیرند قابلیت‌هایی را در نظر گرفته است. برای مثال اینستاگرام در حال آزمایش قابلیتی است که بتواند پیام‌هایی مشابه با پیام‌های گزارش داده شده را تشخیص و محدود کند.

اینستاگرام همچنین ویژگی نقشه عکس خود را باز به اپلیکیشن خود بازگرداند، این ویژگی که در سال ۲۰۱۶ توسط اینستاگرام از پروفایل کاربران حذف شد بار دیگر با فرمتی متفاوت‌تر از انچه بود به پروفابل کاربران باز می‌گردد. از تفاوت‌های نسخه جدید نسبت به نسخه قبلی این قابلیت می‌توان به این اشاره کرد که در نسخه جدید، نقشه عکس‌ها به جای نمایش به دیگران به بخش آرشیو استوری‌های اینستاگرام منتقل می‌شود.

می‌توان گفت نقشه جدید خصوصی خواهد بود، بنابراین شما نمی‌توانید از آن برای نشان دادن سفرهای خود به کسانی که شما را دنبال می‌کنند استفاده کنید، اما انتظار می‌رود بازگشت این قابلیت حتی با فرمت جدید باعث ایجاد رضایت در کاربران قدیمی شود که ورژن اصلی این قابلیت را بیاد دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید