جمع‌آوری عجولانه سانتریفیوژ‌ها پیش از اجرای برجام را بررسی می‌کنیم/ گلابی برجام همین دلار ۳۰ هزار تومانی است

از سراسر وب

گروه پارلمانی «رکن آنلاین» ـ وحید ونایی: فیزیکدان هسته‌ای است و در کارنامه اجرایی‌اش معاون رئیس جمهور و رئیس سابق سازمان انرژی اتمی وجود دارد.

در حال حاضر ۶۲ سال سن دارد ولی او را شهید زنده حمله تروریستی آذر ۱۳۸۹ می‌شناسند که در یک سو قصد، منتسب به عوامل موساد، در میدان دانشجوی تهران نزدیک دانشگاه شهید بهشتی مجروح شد. 

فریدون عباسی دوانی در حال حاضر نماینده کازرون و رئیس کمیسیون انرژی مجلس یازدهم است.

وی می‌گوید که موافقان برجام اعلام کردند که امضای کری تضمین است اما این سؤال باقی است که کری الان کجاست و اصلاً او چه‌کاره است؛ نمی‌توانیم بگوییم که چون او رفیق ما بوده می‌توانیم دست در جیب یکدیگر کنیم؛‌ امضای کری برای جمهوری اسلامی سند محسوب نمی‌شود.

عباسی می‌افزاید کهگام‌های کاهش تعهدات برجامی ایران مانند راه افتادن بچه‌ها و به زمین افتادن آنها بعد از چند قدم برداشتن است که اصلاً گام نبوده و بسیار ضعیف است و حتی طرف مقابل هم آن را حس نکرد. 

وی می‌گوید که آمریکایی‌ها هم اکنون شرایطی را ندارند که بتوانند با ایران بجنگند زیرا آنها حربه بالاتری به نام تحریم‌ها و فشارها را دارند که مشکلاتی را برای ما در حوزه اقتصادی، حمل و نقل، و تامین غذا و دارو و تحریم کشتیرانی و بانکی به وجود آورده است اما هم اکنون دشمن خیلی زیاد روی بحران‌های داخلی ایران حساب باز می‌کند و این کار را کم هزینه‌تر از جنگ می‌داند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس اظهار می‌دارد که ساماندهی منابع انسانی از نظر آموزش‌های تخصصی و واجدین شرایط جذب و ساماندهی نظام حقوق و دستمزد را مدنظر کمیسیون قرار داده و به دنبال اصلاح آن هستیم و در همین راستا 106 هزار نیروی کارگری تعیین تکلیف و کد کارگاهی اخذ شده است. 

عباسی می‌افزاید که «شاهد فقدان مدیریت منسجم در کشور هستیم» و تاسف می‌خورد که چرا وزیر نفت باید مرتب در معرض حمله قرار گیرد در حالی که بایستی به رئیس‌جمهور حمله شود زیرا او باید انسجام بین وزرا و صندوق و دیگر بخش‌‌های قوه مجریه را ایجاد کند. 

وی می‌گوید که شنیده‌ است برخی اقدامات کاهش فعالیت‌های هسته‌ای ایران پیش از آغاز رسمی برجام انجام شده است لذا دستگاه نظارتی باید به این قضیه وارد شده و مشخص کنند افرادی که قبل از اجرای برجام اقدام به جمع‌آوری تجهیزات هسته‌ای مان کرده و یا حتی ممکن است خیلی از این تجهیزات تخریب شده باشد را شناسایی کنند  و حتما این موضوع در آینده از سوی کمیسیون انرژی مجلس پیگیری خواهد شد. 

 

فارس:‌ در چند روز اخیر شاهد اقدام غیرقانونی یکجانبه آمریکا در بازگشت ت&