حضرت زهرا (س) نمونه بارز بانوی دینی و الگوی انسانی است

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد گفت: حضرت زهرا (س) نمونه بارز بانوی دینی و الگوی انسانی است و بانوان جامعه اسلامی باید در حوزه‌های مختلفِ رفتاری به حضرت زهرا (س) تمسک جویند.

زن در بالاترین جایگاه منزلت انسانی و عبودیت قرار داردبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی «رکن آنلاین»، حجت‌الاسلام «سید محمدحسن ابوترابی‌فرد» امام جمعه موقت تهران امروز (چهارشنبه) در مراسم گرامیداشت روز زن و تکریم بانوان خانواده‌های ارتش، اظهار داشت: جایگاه مرد و زن در نگاه قرآن کریم یکی است و هر دو مخلوق الهی از مقام انسانی مساوی برخوردارند.

وی با تأکید بر اینکه مرد و زن در حوزه آفرینش و منزلت انسانی و ایمانی از جایگاه برابری برخوردارند، افزود: مرد هیچ برتری و تمایزی از نظر انسانیت بر زن ندارد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به آیه شریفه «إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَ اللَّهِ أَتقاکُم» بیان کرد: زنان این ظرفیت را دارند که در مقام عبودیت و تقرب به خداوند، گوی سبقت را از مردان بربایند و به جایگاه‌های رفیع معنوی دست یابند.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد گفت: حضرت زهرا (س) نمونه بارز بانوی دینی و الگوی انسانی است که نبی مکرم اسلام ایشان را «ام ابیها» خطاب کردند و این در کتب روایی اهل تسنن نیز ذکر شده است و بانوان جامعه اسلامی باید در حوزه‌های مختلفِ رفتاری به حضرت زهرا (س) تمسک جویند.

وی حجاب را یکی از مهم‌ترین ارزش‌های بانوان در اسلام برشمرد و افزود: زنانی که از گوهر حجاب دور هستند، بیشتر مورد نگاه‌های آلوده قرار می‌گیرند و طبق آمار کشور‌های اروپایی، این افراد مورد تجاوز قرار می‌گیرند.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه در جامعه اسلامی، آقایان نیز باید چشمان خود را از حرام بپوشانند، عنوان کرد: نگاه آلوده به کانون یک خانواده سالم لطمه می‌زند و لطمه به خانواده حرام است.

وی ادامه داد: خانم‌های پاک، عفیف و باحجاب خانم‌های تربیت‌شده در مدرسه دین هستند؛ این عزیزان خانواده را به اوج می‌رسانند و بسترساز رشد معنوی دیگر افراد هستند.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در پایان خاطرنشان کرد: فردی که همسرش از او راضی است، قطعاً مور رضایت حق تعالی نیز هست.

انتهای پیام/ ۲۲۱

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.