حضور سرزده قالیباف در ICU کرونا و خدا قوت به پرستارها/ مشکلات کادر درمان را در جلسه سران قوا مطرح می کنم

از سراسر وب

به گزارش حوزه پارلمانی «رکن آنلاین»، با تشدید شیوع ویروس کرونا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور نظارت میدانی از روند رسیدگی به مبتلایان و مشکلات کادر درمان به صورت سرزده وارد بیمارستان امام خمینی تهران شد.

وی ضمن نظارت میدانی از روند رسیدگی به مبتلایان و مشکلات کادر درمان،  به گفتگوی بی واسطه با جهادگران خط مقدم مبارزه با کرونا پرداخت.

براساس این گزارش، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسۀ بررسی مشکلات کادر درمان با حضور مسئولان و کادر درمان بیمارستان امام خمینی اظهار داشت: وظیفۀ اصلی مجلس نظارت است و نظارت میدانی یکی از وجوه اصلی آن است.

وی افزود: ساعت دوازده ظهر امروز تصمیم گرفتیم در بیمارستان حضور پیدا کنیم و مشکلات را از نزدیک ببینیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: فردا جلسۀ سران قوا را داریم و به عنوان نمایندۀ قوه مقننه در آن جلسه با توجه به این نظارت میدانی، مشکلات را مطرح خواهم کرد. 

قالیباف ادامه داد: در هر چهار حوزۀ پیشگیری، تشخیص، درمان و بازتوانی باید تصمیم‌های جدی بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: چهارشنبه نیز جلسه‌ای تخصصی با مسئولان بخش درمان کشور خواهیم داشت. ان‌شاءالله بازدید امروز در کنار جلسه سران قوا و جلسه تخصصی چهارشنبه برای رسیدن به یک جمع‌بندی عملیاتی در خصوص مدیریت کرونا کمک کند. 

 

وی ادامه داد: ایثارگری، خود به حل بسیاری از مشکلات کمک می‌کند. اینجا کادر درمان از جان خود گذشته‌اند و همین خیر و برکت دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این دقیقا شبیه همان روحیه‌ای است که ما در سالهای دفاع مقدس دیدیم. وقتی ارتباط کادر درمان با بیماران را دیدم فضای ایثارگری را حس کردم.

قالیباف تصریح کرد: من مسئول هستم ولی بین مردم رفته‌ام و می‌دانم که مردم قدردان کادر درمان هستند و در بیمارستان هم همه از کادر درمان تعریف و تمجید می‌کردند.

 

 

 

 

پایان خبر / رکن آنلاین


ممکن است شما دوست داشته باشید