حضور وزیر دفاع ایران در نمایشگاه هوایی «هند ۲۰۲۱»

امیر سرتیپ حاتمی در مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی بنگلور هند ۲۰۲۱ حضور یافت.

حضور وزیر دفاع ایران در نمایشگاه هوایی «هند ۲۰۲۱»به گزارش «رکن آنلاین» به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع ایران در نخستین برنامه سفر به بنگلور هند در مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی هند ۲۰۲۱ حضور یافت.

نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی هند ۲۰۲۱ به منظور ارائه آخرین دستاورد‌های صنعت هوایی و دفاعی ۱۵ کشور جهان امروز در بنگلور گشایش یافت.

در این نمایشگاه که در پایگاه هوایی «یلاهانکای» شهر بنگلور هند برپا شده است، سازندگان هواپیما‌های نظامی، جنگنده‌ها و نیز بالگرد‌های ۱۵ کشور جهان در ۵۶۴ غرفه جدیدترین دستاورد‌ها و محصولات خود را در معرض دید متخصصان هوافضا و کارشناسان نظامی قرار داده اند. ۷۸ غرفه متعلق به ۱۴ کشور خارجی است و ۴۸۶ غرفه دیگر به صنعتگران هوایی هند اختصاص یافته است.
فرانسه با ۲۵، آمریکا با ۲۲، انگلیس با ۱۰، روسیه و اوکراین با سه و ژاپن، ایتالیا، تایوان، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، بلغارستان، بلاروس و استرالیا هر کدام با یک غرفه در این نمایشگاه حضور یافته‌اند.

هند سومین بازار بزرگ صنعت هوایی غیرنظامی جهان با داشتن گردش سالیانه یک و نیم میلیارد دلار در صنعت تعمیر و نگهداری، یکی از مهمترین خاستگاه‌های این صنعت در دنیاست. حدود هزار فروند هواپیمای تجاری در هند در حال خدمت هستند.

صنعت هوایی نظامی هند نیز با ده‌ها طرح توسعه بومی و همکاری مشترک با شرق و غرب، یکی از بزرگترین کانون‌های توسعه صنعت و فناوری هوایی است.

چندان دور از ذهن نیست اگر صنعت فضایی بومی هندوستان را نیز پس از روسیه و آمریکا بتوان شانه به شانه چین و اتحادیه اروپا به‌حساب آورد.

چرخه کامل صنعت فضایی هند سال‌هاست که از مرحله توسعه زیرساخت فناوری عبور کرده و عملاً به حوزه اقتصاد وارد شده است.

شرکت‌های هندی معمولاً برای از دست ندادن بازار در برابر رقبای قدرتمندتر غربی و شرقی وارد همکاری با آن‌ها می‌شوند.

نمایشگاه بزرگ هوافضا و ایرشو هندی، رویدادی است که کل چرخه صنعت هوایی و هوافضای هند را در یک ظرف محدود مکانی و زمانی جلوی چشم می‌آورد.

این رویداد از سال ۱۹۹۶ تا کنون هر دو سال یک بار در شهر بنگور برگزار شده است.

مساحت این نمایشگاه از ۴۵ هزار متر مربع در سال ۱۹۹۶ به ۲۶۰ هزار مترمربع رسیده و تعداد شرکت‌ها نیز از ۱۵۰ به حدود ۶۰۰ شرکت افزایش یافته است. این نمایشگاه از سوم تا پنجم فوریه مصادف با ۱۵ تا ۱۷ بهمن برپا می‌شود.

انتهای پیام/ ۲۰۰

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.