حکایت همدلی/ از تسویه حساب دفتری نیازمندان تا یافتن شغل برای خانواده نیازمند، با نذر حسینی + فیلم

از سراسر وب

«رکن آنلاین»، اراک – چند ماهی‌ است که شیوع کرونا و به تعبیر مقام معظم رهبری این «ویروس منحوس» تمام دنیا را درگیر، بسیاری از خانواده‌ها را داغدار و یا راهی بیمارستان کرده است.

متاسفانه با شروع فصل پاییز شاهد اوج‌گیری این بیماری هستیم که لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و توجه به توصیه پزشکان را دوچندان می‌کند.

امسال مردم شب‌های قدر و محرم خاص و متفاوت از سال‌های گذشته را تجربه کردند؛ عزاداری محدود و اشک‌هایی که با طلب شفای بیماران و زیارت اربعین از پشت ماسک‌ها سرازیر بود.

کسانی که چندین سال بود با هر سختی خود را به زیارت ارباب می‌رساند، امروز با دیدن تصاویر مسیر پیاده‌روی اربعین داغ دل‌شان تازه و اشک‌شان روان است.

عشق ارباب پیر و جوان، سالم و بیمار، مسلمان و غیرمسلمان نمی‌شناسد، خانواده‌هایی که با خردسالان خود، جانبازانی که با پاهای جامانده در روزهای جنگ، زوج‌های جوانی که دعای ارباب را ضامن زندگی خود کرده و… همه پای در مسیر عاشقی گذاشته و سختی راه را به قیمت شیرینی زیارت به جان می‌خریدند.

اما امسال که زیارت اربعین را با تاکید مقام معظم رهبری از خانه باید خواند و از این فراق اشک ریخت، مردم ارادت خود به ارباب را به گونه‌ای دیگر و با شرکت در رزمایش کمک مومنانه، یاری کادر درمان و کمک به خانواده‌‌های نیازمند نشان می‌دهند.

از همان روزهای ابتدایی شیوع این ویروس منحوس مردم پای کار آمده و به یاری هموطنان خود شتافتند، از کارگاه خیاطی کوچک در منازل گرفته تا اختراع دستگاه‌های هوشمند ضدعفونی کننده؛ بسیاری از بیماران بهبود یافته کرونا با اهدای پلاسما، شکرانه سلامت خود را به جا آورده و هر فردی به هر طریقی در این میدان جنگید تا سلامت جامعه حفظ شود.

در این مدت روایت‌های بسیاری از روی خوش کرونا، از کمک و از خودگذشتگی در این میدان شنیدیم و درس گرفتیم.

این بار پای صحبت طلبه جوانی نشستیم که از سال ۸۷ وارد حوزه علمیه شده و توفیق سربازی امام زمان(عج) را آرزوی بزرگ خود می‌داند.

حجت الاسلام سعید عاشوری سال ۹۷ از حوزه علمیه فارغ‌التحصیل شده و موسسه خیریه کریم آل طاها را به همت دوستان طلبه خود راه‌اندازی کرده است.

این موسسه خیریه حدود ۳ سال بدون مجوز رسمی فعالیت کرده، اما با پیگیری‌های صورت گرفته، موفق به اخذ مجوز از کمیته امداد، سپاه روح‌الله، بسیج طلاب، سازمان بهزیستی و اداره اوقاف شده است.

عاشوری حوزه فعالیت‌های موسسه را اینگونه بیان می‌کند: با دوستان به این نتیجه رسیدیم که نباید تنها در تامین نیازهای مادی افراد فعالیت کنیم بلکه موضوعات فرهنگی و اجتماعی را نیز مدنظر قرار دهیم.

وی به خبرنگار فارس در اراک می‌گوید: اعضای موسسه در چند عرصه از جمله مشاوره به خانواده‌های درگیر معضلات اجتماعی مانند طلاق، ترک اعتیاد و اشتغال فعالیت می‌کنند.

عضو موسسه خیریه کریم آل طاها با بیان اینکه اشتغال هدف اصلی این موسسه است، ادامه داد: با همت واحد خواهران موسسه کریم آل طاها کارگاه خیاطی برای زنان سرپرست خانوار و افراد نیازمند راه‌اندازی شده که امیدواریم با حمایت مسئولان مقدمات ارتقاء اینگونه اشتغال‌های خانگی فراهم شود.

 با همت واحد خواهران موسسه کریم آل طاها کارگاه خیاطی برای زنان سرپرست خانوار و افراد نیازمند راه‌اندازی شد

 

عاشوری خاطرنشان می‌کند: ۵۰۰ نفر غیرمستقیم با درآمد ۵۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان و ۱۲ نفر مستقیم با درآمد ۱.۵ تا ۲ میلیون تومانی در این کارگاه خیاطی مشغول هستند.

وی عنوان می‌کند: توزیع بسته‌های غذایی بین نیازمند کمک‌کننده بوده اما مُسکن موقت است، برای در&