دخالت قدرت‌های استکباری عامل اصلی تروریسم و ناامنی غرب آسیا است

امیر حاتمی گفت: متاسفانه منطقه غرب آسیا با تروریسم و ناامنی‌های بیشماری مواجه است و مداخلات خارجی و دخالت قدرت‌های استکباری عامل اصلی آن محسوب می‌شود.

دخالت قدرت‌های استکباری عامل اصلی تروریسم و ناامنی غرب آسیا استبه گزارش «رکن آنلاین»، امیر سرتیپ حاتمی در ادامه حضور در اجلاس وزرای دفاع اتحادیه کشور‌های حاشیه اقیانوس هند با وزیر دفاع کشور ماداگاسکار دیدار و گفتگو کرد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در این دیدار به روابط خوب دو کشور ایران و ماداگاسکار اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران و ماداگاسکار اشتراکات زیادی دارند و می‌توانند به توسعه روابط در حوزه‌های مختلف بیاندیشند و این از آن جهت است که ماداگاسکار و کشور‌های آفریقای جنوبی از جایگاه ویژه‌ای در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردارند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران موقعیت دو کشور ایران و ماداگاسکار را در اقیانوس هند و دو قاره آسیا و آفریقا، مهم و حائز اهمیت دانست و افزود: امیدواریم که روابط دو کشور در همه حوزه‌ها به خصوص حوزه نظامی تقویت شود.

امیر حاتمی خاطرنشان ساخت: متاسفانه منطقه غرب آسیا با تروریسم و ناامنی‌های بیشماری مواجه است و مداخلات خارجی و دخالت قدرت‌های استکباری عامل اصلی آن محسوب می‌شود.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در این دیدار مساعدت گارد ساحلی و دولت ماداگاسکار را در حل مشکل ماهیگیران ایرانی که در آب‌های پیرامونی ماداگاسکار گرفتار دزدان دریایی می‌شوند، خواستار شد.

در این دیدار مقرر شد این موضوعات و سایر علاقمندی‌های طرفین در خصوص توسعه همکاری‌های فیمابین به صورت جدی پیگیری شود.

انتهای پیام/ ۳۴۱

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.